Prikaz jedne poruke
Stara 4.12.2018, 13:20   #3243
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 (64bit)

neće ništa od toga, već sam sve to pokušavao.


prilikom prve instalacije bilo je sve namešteno na legacy/legacy priority first i nije hteo da aktivira preko daz loadera (unsupported partition table). bootabilni usb .iso sam taj put odradio po automatskim postavkama rufusa.


stavljao i professional (doduše retail) i nije hteo niti preko jednog aktivatora da se aktivira (svaki put poruka da ne može jer nije VL).


odustanem od toga, ažuriram bios sa lenovo support sajta, skinem generation2 .iso sa pre-activated daz loaderom i onda imam gore opisane dve situacije:


1. ako je bios podešen na win7 mode, nemam kursora, niti bilo šta mogu uraditi kada krene instalacija, samo gledam onaj početni instalaconi ekran;


2. ako se stavi na win8 ili other OS mode, onda ima kursor i krene instalacija, ali nakon prvog automatskog reboota pojavi se na sekundu plavi ekran i onda slika slična onoj iz prethodnog posta.


radio u command promptu pretvaranje particije u mbr (ono isto što si i ti napisao), flešovao .iso u rufusu i kao GPT i kao mbr, ništa sve isto se dešava kao pod tačkama 1. i 2.


nikad u životu ovo nisam doživio, eno gledam i lenovo support je pun tema oko intaliranja windowsa 7 na taj model laptopa.



nemam više ideja šta da radim, čak sam i po youtube klipove gledao, sve pokušavao kako tamo piše, međutim opet sve isti rezultati kao pod tačkama 1 i 2.
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke