Prikaz jedne poruke
Stara 18.1.2017, 10:28   #450
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Kad ti 3rd party izdavac kaze da ce izbaciti igre na tvoju platformu ako budes uspjesan znas da si u problemu.
3rd party igre treba da nadopunjuju 1st party podrsku I zajeeno sa njom guraju prodaju. Za sada Switch dobija samo zastarjele portove. Cak su pocele kruziti glasine da bi L.A. Noire mogao da se pojavi na Switch-u i ako se to desi ja licno cu da se valjam od smjeha.
To nije ništa čudno za Nintendo konzolu, praktično je tako za Nintendo hadrdver nakon SNES-a.
Videćeš ti i bolje i jače igre na Switchu ako se Switch prodaje, Wii koji je 20-30x slabiji nego PS3/Xbox360 je recimo imao Call of Duty: Modern Warfare 3.


Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Problemi će tek krenuti da se gomilaju. Većina influensera za sada preporučuje da se sačeka sa kupovinom konzole i ako ljudi poslušaju te savete Nintendo će umesto planiranih 2M prodatih konzola do kraja marta imati možda par stotina hiljada prodatih što će je skoro pa sigurno proglasiti dead on arrival i nakon toga neće uspeti da se oporave.
Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Nije nedostižna ali je malo verovatna. Vrlo malo verovatna.

Opet ne znaš o čemu pričaš, Wii U koji je imao mnogo više i mnogo ozbiljnijih problema i nije imao system seller igru, prodao je oko 3m na launchu,
hard core Nintendo fanovi kupuju konzolu na launchu u svakom slučaju a tu je i nova 3D Zelda koja će prodati gomilu konzola ljudima i koji nisu hard core Nintendo fanovi.
Takođe već je teško preordovati konzolu, inicijalne launch isporuke su uglavnom već rasprodate.
http://investor.gamestop.com/phoenix...cle&ID=2237454

Takođe mislim da će ta iniciajlna brojka od 2m biti povećana na 3m za launch, Nintendo je sam rekao da će povećati broj launch konzola ako primete veće interesovanje.

Switch touchscreen supplied by Japan Display, three million ordered by Nintendo
http://nintendoeverything.com/switch...d-by-nintendo/

Switch će u svakom slučaju imati dobar launch (svaka konzola je imala dobar launch uključujući i Wii U), pravo pitanje je kakva će biti prodaja nakon launcha, maj-jun recimo.


Citat:
GraveDigger kaže: Pregled poruke
A preorderi svi vec ispunjeni. Osecam da nece biti dovoljno konzola za mart.

Drugaciji je marketing Switcha u odnosu na Wii U, cak je i meni promaklo da je Wii U nova konzola, na prvu loptu. Mislim da ce Switch biti hit i da imaju jos keceva u rukavu sto se tice naslova za njega, ali da jos uvek cuvaju i daju nam na kasicicu.
Ja cu ga uzeti 100% jer mi je zanimljiv koncept... jedino me smara kako ga naci kod nas u sto kracem periodu... Ja Splatoon2 moram da isprobam (iako je to ista igra sa nesto vise modela i neznatno boljom grafikom). U prvi splatoon sam utrosio toliko sati, da je cak i Morrowind zaplakao od tuge. Sa druge strane, 1-2 switch je po meni najlosiji party naslov koji su do sada imali i nepravedno je to sto nije ukljucen u bundle i jos ga papreno naplacuju. Do 10$ bih dao za takvo nesto, ne vise...

P.S. ovo ne menja cinjenicu da sam iznerviran cinjenicom da mi se naplacuje multiplayer.

Tačno, marketing i brending su totalno drugačiji u odnosu na Wii U i sam koncept je mnogo bolji, to će praviti ogromnu razliku u odnosu na Wii U pošto su to prve stvari na kojima je Wii U failovao, plus tu je naravno nova 3D Zelda kao launch igra dok Wii U nije imao ništa slično.
I narvno da imaju još kečeva u rukavu, Nintendo nije prikazao sve što ima za Swtich čak ni sve što izlazi ove godine.
Ali najveća prednost Switcha će biti što će imati full i nedeljivu podršku Nintenda, znači Switch će imati sve resurse i ceo fokus na Switch a ne kao ranije podeljene na 3DS i Wii U, ili Wii i DS, i to će napraviti ogromnu razliku.

IMaće ga preprodavci na KP vrlo brzo, samo početna cena neće biti baš privlačna.
Defintivno su trebali 1,2 da uključe u paket, inače igra ima preko 20 mini igara.
Totalno se slažem za plaćanje za online igranje.

Poslednja ispravka: vetar. (18.1.2017 u 11:00)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke