Prikaz jedne poruke
Stara 3.9.2007, 1:09   #72
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Zamrzavanje kompa....

Ovako problem je sledeci... na masini:
AMD Athlon 64 X2 4600+
Asus M2N32-SLI Deluxe/WiFi-AP
Corsair XMS2 PC6400 2x1Gb
MSI NX7900GTO,
WD WD2500KS 250Gb
LC power Hyperion 700W
komp mi se zamrzava kada igram igre u najvecoj akciji ali vrlo retko se to desava ... prvi put je pocelo na C&C TW (rekao sebi nije strasno losi programeri,bug u igri), ali desilo se i u Doti, e sada na lanpartynu mi se desavalo, vrlo cesto kada sam ostavio sve procese (inace iskljucujem bez potrebne), ali kada sam iskljucivao onda se isto vrlo retko, posumnjao na par programa (posebno nTune) unistalirao i nista ok. Evo sada u Lost Planetu (dosta cesto) ali desilo se i u CoH sto se ranije nije desavalo. Mada sto je cudno desilo mi se i kada sam igrao Guild Wars u prozoru i gledao u firefoxu. Znaci zamrzavanje je vrlo rekto (osim Lost Planet) ali nervira, TW sam igrao negde oko 20sati i desilo se 4-5 puta.

Moguci (sumnjivi krivci):
Memorija kao takva je kupljena na dva razlicita mesta, ali potpuno identicna (osim cipovi jedna ima Elpida a novija Elpida E), kazem desavalo mi se i sa 1gb i sada sa 2gb mada cini mise da je sada izrazenije. Nisam probao da testiram MemTestom ili GM, ali mislim da nema potrebe.
Procesor:
Kuler sam stavio na Silent (box) i vrlo retko prelazi 60C inace kutiste je dobro provetreno,, testirao sam i vise obrataj stavio Prime95 na svako jezgro razlika je mozda 2C posle 2sata (plus sam pre testirao proc),
Graficka:
E mislio sam da je mozda do nje jer, u lost planetu sam je OC pa sam pomislio da je to inace OC na 700/1600 sa 650/1320 sto nije veliki OC, ali isto je i bez inace na TW se to desavalo bez OC, igre koje nikada nisu se zamrzle su Oblivion, Titan Quest, GRAW2, Tomb Radier Anniversary, Dark Messiah.. puno njih.
Maticna:
E ovde je bios sumnjiv (najnoviji je prekjuce stavljan 1201, i opet isto), realno posto nista nije OC, chipset se negreje 45C prosek (ili najvise). Ali u biosu ima puno setovanja stavljena na [Auto] sto sam znao stavio sam na sigurne vrednosti ... mem na 5-5-5-12 1.9V jer tako proizvodjac preporucuje, i ova ostala za proc jedino sam CpuV ostavi na Auto ali u biosu i programu mi pokazuje 1.39 stavio sam na 1.35 i dalje je bilo 1.39 ali mi se resetovao komp ... pa pomislim ovaj moje je jos gladan za naponom.
Setovanja za memoriju ima pun... a posebno mi je sumnjiv AI Clock Skew i tamo neke (pikosekunde) za DC... sto sada pokusavam na netu da iskopam za sta sluzi.
Napajanje:
Naponi nisu ni blizu 5% varijacie jedino malo 5.0 je manji ide ponekad do 4.92v
i dvanest ponekad varija, mereno iz program i biosa isto.
Hard disk:
Nema sanse.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke