Prikaz jedne poruke
Stara 5.5.2007, 16:58   #42
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post

Citat:
bojanoo7 kaže: Pregled poruke
ajd posto sam skonto u cemu mi je problem kako mogu i uopce mogu li promijeniti przilicu u laptopu sa nekom suvremenijom???
Naravno da možeš , odi u neku malo ozbiljniju firmu i reci im da te zanimaju interni dvd rezači za laptop i reci da bi zeleo da ti isti i (zamene) ugrade . To je u principu to.

Citat:
kenobiben kaže: Pregled poruke
Zdravo

Imam TEAC DV-W516GA, koji najverovatno imam vech 3 godina, ne secjam se . Koristim ga isto i za chitanje iznajmljenih dvd-a koji su snimani na non-name mediumima. Pre neki dan pojavio mi se prvi problem - simao je u layere - i javila mi se greshka u vezi sa iso fajlom. Pokushao sam nekoliko puta, ondak sam primetio da ima problema sa pisanjem, nisam u stanju da ga otvorim. I stvarno nisam siguran dali je softwerski ili hardverski deo problema. Josh uvek moze da procita, al nemoze da sprzi disk - ako uradis proces do kraja - samo dobijas dvd sa layerima i poruku da nije i nemoze da zavrshi rad.

Probao sam da iscistim sa cd/dvd multipurpose sredstvom ali nema nikakvih pozitivnih promena.

f1 ako ima ?


Hvala

Veoma verovatno da je hardverski problem u pitanu ("otišao" laser , oslabeo ili se poremetio i treba mu kalibracija) Ako je oslabio tu baš i nema neke pomoći a ako se poremetio to u principu može da se sredi ali nije trajno rešenje . Postoji i veoma mala mogućnost da je sofrver za rezanje otišao tu pomaže ili reinstalacija softvera ili windowsa . Mala je mogućnos da je softver ali ipak postoji....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
kenobiben (7.5.2007)