Prikaz jedne poruke
Stara 14.2.2020, 16:20   #812
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Sinoc sam rasturio monitor, povezao ga tako rasturenog, donja neonka daje crvenkastu svetlost prvih 10-ak sekundi. Posle sve funkcionise normalno, tako da sam ga sklopio (pri tome uspeo da mi ne upadne prasina ili dlaka medju one folije ). Radio je 2-3 sata, pa opet poceo da zeza par minuta, pa nastavio da radi sat vremena, pa opet. Pretpostavljam da je samo neonka u pitanju, posto nisam imao drugu da probam (ovaj Dell koji imam je led), da je inverter mislim da bi tu bilo vecih problema.

U svakom slucaju, ccfl lampe se kod nas prodaju 700-800 din po komadu, puta 4 ~ 25evra + zezanje = neisplativo (na ebay je 10 komada oko 12$). Onaj kit za konverzuju u led moze da se nadje za 7-8$, a i ako led traka pukne u transportu mogu da je zalemim, tako da kad se ova situacija sa transportom iz Kine normalizuje prebacicu ga na led osvetljenje. Ako se vec zezam, da ujedno izbacim i inverter iz igre pa da ne razmisljam o tome. U medjuvremenu ako mi natrci neka ccfl lampa, mozda nesto isciganisem privremeno.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke