Prikaz jedne poruke
Stara 22.12.2010, 12:49   #5
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kreiranje remote control aplikacije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Jasno mi je da je i za ASP.Net potreban server kao i za PHP.

Jasno mi je i to da ASP.Net server mogu da pokrećem na svom računaru, ali moj računar nema statičku IP (mada nije problem da odradim web servis, ili bilo šta slično, koji bi "pratio" moj IP).

Ali nisam te baš najsjajnije razumeo kako je onda najbolje da realizujem ovo pošto kažeš da ne koristim web servise jer su stateless?

Sve sto vazi za ASP.NET vazi i za PHP, sto se tice uslova hostovanja, sve je identicno!

znaci ako trazis hosting, skoro svi hostinzi nude i asp.net hostovanje i php hostovanje.

ako ces lokalno da hostujes sam, apsolutno ti je svejedno da li ces instairati php server ili asp.net server, za oba moras da konfigurises portove, pratis promenu ip adrese itd.

Dakle, samo sam hteo da kazem da se asp.net nista ne razlikuje od php-a po zahtevnosti jer je ivan-94 napisao tako da ispade da php radi sam od sebe magicno a za asp.net treba hosting.

Sto se tice ip adrese, neces pisati nikakav web servis za pracenje ip adrese.

Web servis ne sluzi ni za to. Za ip adresu bi koristio jednostavno neki besplatan program (ili napisao svoj) koji radi na tvom lokalnom racunaru i nakon svake promene tvoje ip adrese osvezava neki DNS unos na internetu.
DNS unos mozes da kupis (www.stagodoces.nesto) ili da iskoristis besplatan (stagodhoces.dyndns.org ili slicni root domeni) itd.

sto se tice samog tvog pitanja ne vidim bolji nacin nego da se konektujes direktno preko tcp/ip-a. obe strane se kace na tvoj server kao klijenti i tvoj server razmenjuje podatke izmedju njih.
Nisam nikada radio slicne aplikacije tako da mozda i ima bolji nacin al ja ga ne znam.

Procitaj kako radi neki od protokola koji vec postoje. VNC protokol je jako fin i nacices mnogo informacija o njemu. VNC protokol podrzava i sliku i upravljacki interfejs. sad samo ostaje da ga implementiras da radi preko tvog centralnog servera
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku irreal na korisnoj poruci:
doctor (22.12.2010)