Prikaz jedne poruke
Stara 3.9.2008, 12:54   #90
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Thumbs up Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Kao i ostali forumasi i ja sam imao problema sa prikazom slike u boji na TV-u. Imam laptop sa nVidia 8400M GS grafikom i isprobao sam razlicite varijante kablova, i dalje je slika bila crno-bela. Cak mi ni kombinacija S-Video u RCA (kompozitni) nije dala nikakav rezultat. Onda sam otisao do buvljaka na Novom Beogradu i posle sat vremena pretrazivanja naisao na tezgu koja prodaje kablove koje niko nije imao: S-Video u RCA, ali ne obicni S-Video sa 4 pina, nego sa 5 pina i to u 3 razlicite kombinacije tog petog pina. Prva kombinacija mi nije bila od pomoci (graficka karta nije cak ni prepoznavala TV), ali je zato druga kombinacija bila pun pogodak! Iz tog kabla sam cinc kablom spojio TV na kompozitni ulaz i slika je onakva kakva treba da bude. Cak i kada taj kabl utaknem u SCART adapter opet imam sliku u boji.

Na laptopu imam S-Video prikljucak sa 7 pina:



S-Video u RCA kabl koji sam kupio izgleda ovako:



Na donjoj levoj slici je predstavljena prva, a na desnoj druga verzija S-Video "muskog" konektora sa razlicitim pozicijama petog pina:



Ako nekog interesuje gde tacno moze da kupi ovaj kabl neka me kontaktira, rado cu pomoci. Pozdrav!

Poslednja ispravka: Bolton (3.9.2008 u 13:04)
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke