Prikaz jedne poruke
Stara 20.7.2014, 21:00   #6
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Fallen London

Atributi su, u stvari, laki za razumevanje: svaki odgovara određenom opsegu numeričkih vrednosti dva najjača kvaliteta (od ona 4 osnovna); recimo, igrač postaje sagacious ako watchful dostigne 80. Ako neki od ta dva definišuća kvaliteta pređe 100, dobija još jedan dodatni atribut - recimo, pošto moj lik ima watchful preko 100 (računa se sa bonusom opreme) ja sam inescapable i sagacious.

O
pcija u pričama ima zaista jako mnogo, ali najvažnije su isključive: ambicije, sudbine (destinies) i još nekoliko važnih odluka (ili ne toliko važnih, poput tetovaža). Jedini problem je, ako želiš da postaneš A Person of Some Importance (aka PoSI) - a to žele gotovo svi, jer su nagrade OGROMNE - moraš da stigneš 100 sa sva 4 glavna kvaliteta. Olakšavajuća okolnost je da ne moraš da igraš sve priče na svim mestima da bi to uradio - imaš i profesije, i patrone, i korišćenje drugih šansi, i ono što se zove trade secrets. Ja sam, recimo, odlučio da moj lik neće da bude lopov i trudim se da se tako ponašam, tako da jačam shadowy preko ovih drugih stvari, bez učestvovanja u pričama tog tipa, koje su na nižim nivoima uvek o lopovluku.

Izbor reči je ogroman i raznovrstan, i meni tako odgovara jer mogu više da naučim. Ali, ni rečnik nije uvek dovoljan jer:
- korišćeni su oblici nekih reči iz XIX veka (eery, ne eerie);
- kada sam prvi put susreo reč peligin, pomislio sam: "wtf is peligin?" Odgovor na to, i irrigo, i gant, i neke druge reči je: to su imaginarne boje koje postoje samo u tom (podzemnom) svetu;
- ima i drugih primera neuobičajenih reči, kao što je "Department of Antiquarian Esquivalience";
Svakako, nema ovde mnogo vajde od srednjoškolskog nivoa engleskog.

Inače, koju ambiciju si odabrao?

EDIT: Eh, da, žurnal. To jeste mali problem, naći linkove ka profilima. Mnogi igrači sami linkuju ka svojim žurnalima na raznim mestima na netu, a postoji i polje u samoj igri, u gornjem desnom uglu, gde piše "Who else is here?". Možda je najlakši način da obrišeš moje ime iz linka koji sam ti dao i ukucaš ime lika čiji dnevnik želiš da nađeš.

Poslednja ispravka: ridiculus (20.7.2014 u 21:08)
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ridiculus na korisnoj poruci:
Oggy (21.7.2014)