Prikaz jedne poruke
Stara 13.12.2007, 13:38   #1033
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Hvala ljudi na komentarima.

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Bravo bobi sad da ima rep. sad bi ti dao jedan zelenjak Mnogo je dobro ispalo zakucavanje u beton, kako si to odradio? Koji je ovo render?
Render je scanline. A na zakucavanje u beton sam i najviše vremena potrošio. Uzeo sam i prvo izanimirao mesh auta (bez ikakvih deformiteta) kako pada i pravi salto. Zatim sam dodao modifikator mesh select tu kod haube i selektovao samo prednji deo džipa (sa uključenim soft selection). Zatim sam dodao modifier strech i dao mu par procenata u negativu (da se ne izduži taj prednji deo, nego spljošti) i na kraju naravno, stavio sam noise modifikator. Isto sam i uradio za drugi deo udara (kada džip udara na "dup3"), znači mesh select tog dela koji udara, modifier strech i modifier noise. Točkovi koji su bili odvojeni objekti sam ručno animirao kako odleću u stranu. Zatim tu ima i jedan parray particles koji deliće automobila rastura i baca na zemlju (i ostaje na zemlji pomoću deflectora). Varnice su isto običan particles sa izduženim boxovima.
I da... dugo sam se vagao šta za dim da radim. Prva varijanta su mi bili particles, kao što sam u prošloj animaciji uradio, ali pošto takvi particlesi nemaju realnu 3D zapreminu (već je sve to materijal nalepljen na mnogo planeova), uzeo sam lepo atmosheric gizmo i dodao mu volume fog.

Ako hoćeš onaj tvoj auto da rasturaš, reci... ima jedan lik je postavio odličan tut za to koji koristi reactor, ali u mom slučaju je bio nesvrsishodan pošto je mesh auta već bio previše meshsmoothovan.

P.S. Evo i rapidshare varijante sa većom rezolucijom, pošto prošlog puta nisam imao vremena da uploadujem...
http://rapidshare.com/files/76260725....divx.avi.html

Poslednja ispravka: bobi (13.12.2007 u 13:45)
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke