Prikaz jedne poruke
Stara 17.5.2007, 23:05   #56
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Nećemo priču o pirateriji, jer je igra možda freeware a i ne zalazimo u sadržinu ostalih image-a koje praviš! LM, što se problema tiče, meni ovo liči na prblem sa kontrolerom. Iz nekog razloga, ispušta deo podataka i pogrešno ih prosleđuje hardu. Možda je problem i do samog uređaja, jer kada kopira, verovatno brže čita nego kad instalira. Ne znam da li si razumeo, ali evo saveta: Probaj da svoj rezač nakačiš na drugi komp i na njemu iskopiraš sadržaj. If problem persist then -> uređaj nije baš sasvim svoj. Ako prođe OK, onda možda kontroler na tvojoj ploči brljavi. Probaj da deinstaliraš granu na kojoj se rezač nalazi (mada bi mogao sve da obrišeš), resetuješ komp i pustiš Win da ponovo iskopa drajvere. Pored toga, da li si siguran da je hard OK? Probaj sa nekog drugog medija da iskopiraš neki veći fajl (npr. sa USB Flash-a) pa vidi da li se problem javlja. Na kraju krajeva, ovo može da bude deo zaštite od kopiranja u slučaju da praviš image originalnog diska. Kreni ovim redosledom pa eliminiši jedno po jedno. Kad proveriš, javi kako je prošlo pa da vidimo šta dalje.
ja image koji je napravljen na disku bez problema kopiram na HDD... Sa bilo kog citaca i na bilo kom kompu (probao sam na cak 3). Ali svaki put kada pokusam da taj image iskoristim- instaliranje se zakuca na 11%. Ako probam da pristupim virtuelnom drive-u i prekopiram fajlove- cak 3 ne mogu! Ali, to je image koji sam koristio sa HDD-a normalno, pre nego sto sam ga nabacio na DVD. Bio bih siguran da je problem do rezanja ili rezaca, ali image sam 2 puta narezao i oba puta ista prica! Totalno ludo! HDD je formatiran pre neki dan i nisam nista petljao stobi kompu moglo da smeta (mada sve ovo je nebitno, jer kao sto rekoh... problem persists na svakom kompu i citacu)... Znaci da je nastao negde ranije.... uzeo sam novi nero, mada ne vidim da ce mi to mnogo pomoci....
a ovo nije prva sumnjiva stvarcica koja mi se dogadja...
mozda ovo ima veze sa problemom: nekada zapakovane fajlove ne mogu da otpakujem odjednom ili potpuno.. pricam o HDD samo! neke fajlove unpacker (winrar) preskoci, pa ih onda iz novih pokusaja nekako prebacim... nekada je to nemoguce...
osim cistog HDD otpakivanja... jedna arhiva mi je prsla bas na isti nacin kao i image- nisam mogao sve fajlove iz nje da otpakujem posto sam je narezao, tj vratio na komp sa CD-a (direktni pokusaj otpakivanja sa CD-a naravno daje isti rezultat)! ali opet je na 3 kompa isti problem... definitivno da je arhiva pukla, a nekada je radila! i opet mi ostaje da sumnjam na rezac, ali opet ja tu arhivu uspem celu da prekopiram na HDD, ali otpakivanje- jok!
ne znam sta reci.... hvala za pomoc!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke