Prikaz jedne poruke
Stara 3.6.2021, 15:35   #1193
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Realno gledano, što se tehnologije tiče, bar kad su bežični miševi u pitanju, Logitech nema konkurenciju.

Takođe, kvalitet izrade i ergonomija njihovih miševa u višem cenovnom rangu je bar za koplje ispred ostalih.

Međutim, problem sa prekidačima postoji jer je Logitech zbog uštede od par dolara po mišu od pre par godina počeo da koristi kineske Omrone umesto japanskih. Dupli klik je relativno česta pojava, čak i pri umerenoj eksploataciji.

Evo u čemu je još veći problem - svi proizvođači miševa trenutno koriste neku vrstu lošijih (čitaj: jeftinijih) prekidača pa su problemi zagarantovani, bez obzira na brand.

Moj pristup problemu loših prekidača je veoma jednostavan. Recimo, želim po svaku cenu da koristim G503 Lightspeed, koji je po meni trenutno najbolji univerzalni bežični miš na tržištu (od gejminga do profesionalne upotrebe). Prosto, čim miš stigne ja ga otvorim i zamenim "Kineze" sa originalnim japanskim prekidačima.

Tako sam uradio sa svakim Logitech mišem od kad ugrađuju Kineze. Ni jedan jedini nakon toga nije pokazao bilo kakav problem do dana današnjeg.

Cenim da većinu verovatno mrzi da se zeza sa lemilicom i da nije naivno svesno razbucati garanciju ali eto... Jedna opcija...
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Isko (3.6.2021)