Prikaz jedne poruke
Stara 5.2.2013, 1:24   #367
Bakster
Član
 
Član od: 24.11.2012.
Lokacija: ;)
Poruke: 326
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 64 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Одг: NVIDIA GTX600 Series (Kepler)

Citat:
xandar kaže: Pregled poruke
Ima tandrkanja, doduse ne hronicno, ali ima. A akustika pri opterecenju...
moze da se desi da onaj ram od ventilatora vibrira kada se vrti na velikom br obrtaja pa udara u heatsink, ali to se resava sa po 5*5mm kockicom gume na svakom od 4 coska i nema da drci nista... mada kod mene nije bilo potrebe za tim ali sam procitao negde da su tako resili problem oni kojima se javio

dalje @ jozvan_kg realno ljudsko oko moze da vidi 23 ili 24 fpsa... zato se filmovi reprodukuju tim frejmrejtom ili eventualno 30fps u US i Canada...
ukljucivanje v-synca daje onoliko fpsa monitoru koliko on moze da prikaze jer osvezi sliku toliko puta u sekundi (znaci za 60Hz 60fps, za 100Hz 100fps)...ali i dalje stoji da ti vidis samo 23... e sad, sta moze da se desi je to da ako ti je broj fps manji od refresh rejta desava se to da monitor osvezi sliku a da ne dobije novu scenu od grafike pa to moze u nekim slucajevima da izgleda kao da igra nije tecna, ali to je jako retko jer mora debelo ispod da opadne fps...isto tako stoji da ti nista ne znaci 90fps na monitoru od 60Hz, ni 150fps na monitoru od 120Hz (koji ima ocajnu sliku jer je to samo OC glupi TN panel) vec sta vise pokvarice ti dozivljaj cepanjem teksture jer ce monitor dobiti vise scena za prikaz od onoga sto moze da prikaze...
nemam pojma da li ce nekom ovo da bude jasno... ja drugacije bi mogao da objansim samo prepodne

Poslednja ispravka: Bakster (5.2.2013 u 1:50)
Bakster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke