tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 22.7.2020, 9:15   #4603
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
U suštini ti treba ili rufus ili windowsmediacreationtool of M$. Sa prvim skidaš iso, sa drugim sam skine sve i napravi usb, isti đavo. Instaliraš sa usb. Ne moraš da aktiviraš ništa, ali nećeš moći da promeniš pozadinu, ili da štampaš na primer. Ako se odlučiš da aktiviraš, kupiš kod online i uneseš, M$ store ima popuste za Srbiju često, a ima i drugih radnji, jelte, gde kako naletiš. Bukvalno klikneš na activate i ponudi ti da upišeš kod, klikneš ok i eto. Hardverske probleme ću ostaviti nekom drugom jer je 5 ujutro.
Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
1. Da.
2. Da.
3. Koliko vidim, ni u jednom izdanju BIOSa se ne pominje ništa vezano za SATA kontroler, tako da - ne.
4. Da. S tim što kad budeš instalirao Windows 10 na taj SSD, isključi hard disk fizički sa ploče, instaliraj 10 na SSD, pa vrati har disk. Onda ćeš moći da biraš sa kog diska dižeš sistem.
5. Svaki kabl je isti, doduše ja volim onaj što ima žabice što škljocnu kad se poveže kabl na ploču/uređaj, jer je stabilniji i ne može sam da spadne. S tim što na tvojoj ploči ima 2xSATA2 kontrolera i 2xSATA3 kontrolera. Hard disk i DVD uređaj povezuješ na SATA2, dok SSD povezuješ na SATA3. Takođe ne zaboravi u BIOSu da uključiš AHCI ako nije uključen.
hvala. stigao je juce ssd i instalirao sam win, sad ostaje da doteram detalje i pogasim sva ugradjena smaranja.
nije mi bas glat proslo jer iz nekog razloga nisam uspeo da pokrenem instalaciju sa onim image-om koji sam nabacio preko rufusa... osim ako problem nije bilo do nekih opcija u biosu koji je u pocetku ludeo, izbacivao skroz saren ekran iz kojeg nisam mogao nikud (moguce da je resenje, ma kako ludo, bilo neko koje sam procitao i primenio, da mu iskljucim splash screen ).
kakogod, na kraju sam zavrsio posao sa image-om sa zvanicnog sajta. snasao sam se i za aktivaciju, samo me posle jos mucilo sto sam napamet radio, odnosno gurao ssd u pogresan sata ulaz. budala, trazio po guglu koji je pravi (jer su oznaceni brojevima od 1-4), umesto da sam odmah pogledao u online uputstvu proizvodjaca. kao hteo precicom...
uglavnom sad sve radi, primecujem da je komp malo vise responsive, verovatno ce da se oseti u loading screenovima. eto, hvala obojici jos jednom.
javljam se cim me win 10 malo vise iznervira (a brzo je poceo jer u jednom navratu nije reagovao na klikanje na start button dok se nisam izlogovao i ulogovao ponovo)...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke