Prikaz jedne poruke
Stara 18.5.2016, 9:43   #103
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Lako je tebi da ti nekom predložiš da naravno preuzme troškove
Hajde recimo da ih ti preuzmeš?

Nintendo i ako hoće da preuzme te troškove to može da uradi tek za one igre koje su prodate. Ali izdavač pre nego što ih proda mora da plati troškove izrade tih kopija. Tako da će izdavači, a pogotovo oni mali itekako imati rizik na svojim leđima.
Naravno da bi ih preuzeo ako bi taj potez doveo do veće prodaje konzola samim tim i igara što znači veći profit bez obzira na tih 2$.

Nintendu je mnogo bitnije da imaju 3rd party na svojoj platformi samo zbog 3rd party igara nego zbog zarade koje 3rd party igre njima donose (koja neuporedivo manja nego sa njihovim 1st party igrama), Nintendo može bez problema slati te kartice 3rd partiyu bez ikakve naknade kako im da li bolje uslove da izbacuju igre na njihov platformu.

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Naravno. Po ceni od?
Ti si naveo kapacitet kao problem, ja sam naveo da kapacitet nije problem zato što već sada imaš kartice od 256GB, a ne i da će u bliskoj budućnosti biti potrebno 256GB za igre.
Što se cena flash memorija tiče, one nastavljaju da padaju kako kamen, pogledaj cene SD kartice od 32GB pre 5 godina i trenutne cene i sve će ti biti jasno.


Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Naravno da znam da se loše prodaju 3rd party igre na nintendu. Dao sam najoptimističniji mogući scenario da se proda čak 7 3rd party igara na svaku NX konzolu. I čak i u tom super optimističnom scenariju zarada sa kertridžima, u slučaju da nintendo preuzme troškove, je smešna. Procentualno gledano čak iskasapljena.
Zarada bi bila oko $2 manja po igri, to je smešno zato što tih $2 po igri ništa ne znači ako ovaj koncept dovodi do veće prodaje konzole i samim tim i igara. Plus što Nintendo lako može tih $2 da nadoknadi na razne načine, recimo mogu idu na veći profit od hardvera nego obično.
Opet Nintendo je bitnije da uopšte imaju 3rd party igre na konzoli nego što imati konkretnu zaradu od tih igara, recimo Wii U uopšte nema 3rd party, tako da njima tih $2 ništa ne znači.


Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
A kako ćeš kupcu (kakvih je sve više) koji se navikao na digitalne kopije i da ih downloaduje na hard disk da objaniš da ne treba da brine što nema hard diska ili što je hard disk manji, samo treba da zaboravi na svoju naviku i počne da kupuje kertridže?
Biće čitavih hiljadu kupaca koji će da prihvati objašnjenje a ostali će da ospu paljbu po internetu i još jednom obonove hronično negativne predrasude o nintendu. Taj loš glas će da odmogne više nego što će krtridži da eventualno pomognu.
Vrlo jednostavno, oko 120GB je sasvim dovoljno sa neke digitalne igre pogotovo za Nintendo igre koje su uglavnom ispod 10GB (većina Wii U igara je oko 4GB) a znamo da ljudi prvenstveno kupuju Nintendo konzole zbog Nintendo igara. Tako da će 120GB za ogromnu većinu ljudi biti sasvim dovoljno, ako je to nekom malo i hoće da ide all digital može ubosti bilo koji USB uređaj i dobiti više memorije.
Inače čak i 500GB je kod PS4 malo ako neko ide na više digitalnih igara, pogotovo što se i fizičke igre moraju instalirati, samo što PS4 nema podršku za eksternu memoriju kao što Wii U ima i kao što će NX imati.


Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Nikada memorijski čip ne može da padne na nivo komada plastike i aluminijumske folije. Čak i ako padne na "smešnih" 1-2 dolara to je procentualno i dalje 500 možda i 1000% skuplje od diskova.

Kad se iznose čuveni podaci o prodajams igara tu se uvek govori o shipovanim tj. isporučenim do maloprodaja a ne prodatim krajnjim kupcima. Igre na kertridžima se nikada neće tako olako štancovati nego proizvoditi u opreznijim količinama. Tako da ti podaci nikako ne bi mogli ići u prilog nintendu. Uvek će izgledati da se slabije prodaju. (...I onda bi naravno ti podaci dospeli na portale i opet stari problem, svuda loše vesti o nintendu.)
Ni ne mora da ima istu cenu kao disk, za samo 2$ više se dobija format koji je u svakom pogledu bolji a pri tom spušta prodajnu cenu konzole značajno.

Sa tog stanovišta se ništa neće promeniti zato što će Nintendo imati porudžbine od desetina miliona flash igara isto kao i za disk igre, sigurno neće biti nestašica tih kartica što bi dovelo do nestašica igara na tržištu. Već imaš 3DS primer, nikakav problem što se toga tiče.


Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
2.5" hard diskovi troše oko 3W. SSD diskovi troše izmedju 0,5 i 8W zavisi od modela i kapaciteta i da li se koriste ili ne. Što je veći kapacitet i jeftiniji proizvođač SSD troši više. SD kartice troše od 0,3 do 2.88W. Na brzinama koje su još uvek ispod zastarelog SATA 1.0 (1.5 Gbit/s, 150 MB/s) za hard diskove troše 2.88W. Dakle SD kartice isto troše a sporije su. Takođe i dalje mora ostati jednaka rezervisana snaga za USB za externi hard disk.
Tako da nema promena kod napajanja niti dobitaka na tom polju.
https://en.wikipedia.org/wiki/Secure...er_consumption
Zaboravio si potrošnju optike, optika i HDD troše mnogo više nego flash kartica i interna flash memorija. Takođe HDD i optika greju mnogo više nego nego flash kartica i interna flash memorija, tako za njih bi trebao veći kuler koji se brže okreće i koji opet troši više struje nego kuler za komponente koje se manje greju.
Takođe, optika i HDD su stvari koje se najčešće kvare u konzolama, recimo jedina stvar koja je crkavala kod GC i Wii konzola je upravo optika, izbacivanjem optike i HDD-a Nintendo konzola se praktično ne bi kvarila.


Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
E da zaboravio sam da pitam ovde: Je li to uopšte potvrđeno da će za iste pare jedna igra da radi i na kućnoj i portable NX konzoli?
Koliko ja znam potvrđeno je samo to da će u isto vreme da razvijaju igru za obe platforme a ne da će za iste pare da je prodaju. Deluje mi kao nemoguće jer je razlika u ceni igara za konzole i portable prevelika.
Nije ništa potvrđeno osim izlaska NX-a u martu i nove Zelde kao jedne od igara za NX.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke