Prikaz jedne poruke
Stara 6.1.2006, 1:24   #3
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Priprema za Štampu

Pošto si radio u štampariji, ako ti nije napor, mogao bi da pročitaš temu: vitez Koja nije uspeo da mi pomogne!?! u sobi Brbljaonica i da možda razjasniš ona 2-3 milimetra kojih se nešto ne sećam iz prakse.

Ja sam u kompjutersku pripremu za štampu bukvalno skliznuo jer sam se nešto time bavio i pre nabavke računara, onako peške sigurno su ti pričali u štampariji kako se to radilo ili si čak možda i probao.
Za sve je u stvari krivo slikarstvo i moja opredeljenost da od njega ne pravim novac, da ga ne komercijalizujem i da ne počnem da razmišljam pred praznim platnom kakvu sliku ću naslikati da bih je što bolje prodao.
Pošto sam boje, platno, četkice i sl. morao kupovati najprirodnije mi je bilo da počnem da se bavim idejnim oblikovanjem u tim vodama.
Prvi susret sa Corelom i shvatanje da je mnogo brži u realizaciji neke ideje od mene opredelili su me da kupim prvi računar.
Ostala mi je navika iz toga doba da i danas sve ideje i prve skice prvo uradim u olovci, grubo pre sedanja za računar.

Činjenice da se uvek može još puno naučiti svetan sam odavno a mislim i da je jedna ovakva tema sasvim prirodno bila potrebna ovde.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke