Prikaz jedne poruke
Stara 13.9.2019, 23:32   #209
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Uh, to oko cene ne znam šta da ti kažem... ako gledaš samo X7 koji je 3 puta skuplji od X6, toliko nije bolji sigurno. Mada ja razlika opet dovoljno velika da kada ga jednom čujem i primim se na taj novonastali kvalitet, pa se vratim na lošije i deluje mi kao da mi je neko ugasio svetlo - meni to zvuči kao i više nego razumna investicija. Druga strana priče je da ako pogledam iz perspektive celokupnog sistema u kome mi radi, to napravi razliku u ceni od možda ~15% a razlika u zvuku definitivno vredi toliko pa i više.

Barem ja na to gledam ovako, ako meni svira 30% bolje (lupio sam ovu cifru jer ne znam kako da je realno ocenim), ja slušam puno muzike svaki dan i svaki dan mi je 30% lepše... sa vremenom je to n x 30% zadovoljstva. Lično bih zato rekao da X7 vredi svaku paru ali ne znam koliko je to objektivna izjava za druge ljude. Ja sam evo pre nedelju-dve kupio kablova nekih u vrednosti celog X6 i bio zadovoljan razlikom u zvuku, smatrao ih vrlo dobrom kupovinom. Kad po ceo dan provodiš oko nečega, i sitne stvari imaju tendenciju da poprime subjektivno velike razmere. Tako da ne znam šta tačno da ti kažem a da to bude realna procena. I dalje stoji ponuda da ako si u prolazu svratiš i čuješ svojim ušima, ili se i ti oduševiš ili misliš - meh - pa uštediš sebi 200€.

SMSL M7 nisam nešto imao na radaru ali sada iz onog njihovog opisa mi se baš sviđa kako pominju punoću i bogatstvo zvuka... Videću možda ga uguram na listu u narednih par meseci ako ostane dostupan.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke