tema: SK forum!
Prikaz jedne poruke
Stara 28.10.2014, 9:40   #98
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: SK forum!

Pošto nisam našao neku drugu, adekvatnu temu o izražavanju mišljenja o forumu SK, rekoh, hajde da okupiram ovu i da nakuckam svoje impresije posle mog, dosta kratkog, ali verujem sadržajnog druženja i razmene mišljenja sa ljudima ovde.

U zadnje vreme hvatam sebe kako mi je prva "casual" aktivnost kad sednem za računar uz kafu... logovanje na forum SK sve je počelo nekako kao neobavezni pokušaj da ubijem vreme na kvalitetan način, a na kraju dođoh do pozitivne zavisnosti od ovog mesta. Lepo mi je zato što sam ovde među ljudima koji gaje ljubav prema tehnologiji i sa kojima možeš da povedeš razgovor o bilo čemu iz IT sfere... od kvantnih računara, pa do Goat Simulatora često se nasmejem na neke lakonske odgovore i na tuđa iskustva u kojima se neretko prepoznam Jednostavno... bilo bi dosadno bez ovog mesta.

Nedavno sam imao jednu političku raspravu na temi o Kuzminoj kolumni i tada sam shvatio da takve stvari treba držati podalje od ovog mesta. Politika i prepucavanja su destruktivne stvari i nije im mesto ovde. Forum SK odiše nekom pozitivom i informatičkim duhom i kada kažem "informatički duh", mislim pre svega na slobodoumnost i otvorenost uma. To je nešto što je uvek krasilo i sam časopis i redakciju, a i generalno sve one koji su obožavali od detinjstva da se bakću sa IT tehnologijama u potrazi za novim saznanjima i nekim novim digitalnim svetovima.

Postalo mi je zadovoljstvo da se bakćem sa takvim umovima i da razmenjujem iskustva, jer i sam osećam da pripadam svemu tome. Na ovom mestu postoji kritična masa nas zaluđenika, entuzijasta, ljubitelja i sanjara i zaista, kao retko gde, mogu da se osetim kao svoj na svome. Sećam se, prva moja pisanija su bila na temu The Last Of Us, tu sam imao dosta kvalitetnu diskusiju sa nekim članovima i sama ta diskusija mi je pokazala da postoje ljudi koji gaje slična interesovanja, slične poglede na igre, ali i na život i svet oko nas uopšte. Takođe neke sugestije i konstruktivne kritike i ideje su me naterale da se dam u neke moje hobije, crtanje i pisanje i da pokušam da ih dignem na viši nivo.

Sve je lakše kad imaš ljude sa kojima možeš otvoreno da pričaš o svemu.

Neko bi možda iz ovih mojih redova pomislio kako sam neki stereotipni "lone wolf" geek koji svoju društvenu interakciju uglavnom zasniva na online platformi, ali ne... U stvarnosti interakcije sa ljudima imam i previše, a ovo mesto mi nekako dođe kao kutak za duševni mir, bez obaveza. Obožavam u zadnje vreme da švrljam po starim temama, koje su godinama stare i zapuštene i da ih reaktiviram svojim pisanjem. To je kao vremeplov... Volim i da se osvrnem kritički na neke stvari, a volim i da nakuckam neki totalno glupav i karikiran post, kao neko dete od sedam godina.

Nema pravila, jer i samo ovo mesto je takvo - podstiče širinu, daje ti slobodu, jer sami ljudi ovde emituju takvu energiju.

I super je što je tako. Drago mi je što sam ovde, jer ovo dodaje jedan novi aspekt stapanja sa SK zajednicom.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Atwa013 (28.10.2014), DiNDiNBrE (29.10.2014), Mario Pavićević (28.10.2014), ogisha (28.10.2014), todos (28.10.2014), Wolverine (30.10.2014)