Prikaz jedne poruke
Stara 29.4.2007, 8:05   #37
zozo
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Nikon ili Canon u klasi DSLR-a?

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Tacno sa stanovista amatera.
DSLR se kupuje prvenstveno zbog boljeg kvaliteta slike. Kompaktni aparati, koliko god izgledali visenamenski, ne mogu da postignu DSLR kvalitet slike i pate od raznih ogranicenja. Kao vlasnik jednog super-zoom aparata (Panasonic FZ50) mogu tacno da ti nabrojim sta mi sve nedostaje i sta sve ne mogu da postignem sa njim a mogao bi sa DSLR aparatom.
Makro,
Wide,
Kvalitet na visim ISO podesavanjima,....
U cemu je problem - cak i "sa stanovista amatera"? Pa, naravno da postoje vise nego debeli razlozi zasto su ljudi izmislili i profesionalnu foto opremu, pored amaterske. Nema potrebe da ponovo otkrivamo rupu na saksiji.

Ono sto ovde ne valja je diskvalifikatorski kontekst. Ja sam profesionalac i znam znanje, a ti si amater - ne znas znanje i nemas sirinu u razmisljanju. U bilo kojoj diskusiji korektno je da ides na argumente, a ne na coveka koji iznosi te argumente.

Pored toga, ovde je pitanlje koji foto aparat da kupi konkretan covek, a ne da li je "profesionalni" foto aparat bolji ili gori od "amaterskog".

Uzgred, i ja imam neki Panasonic FZ7. U vreme kad sam ga kupovao, nisam kupio FZ50 koji se tek pojavio (ili FZ30 koji je vec dugo bio u opticaju) zbog razlike u ceni i velicini/tezini. Naravno da sam bio svestan nekih prednosti aparata koje nisam kupio. I zasto bi jedan takav aparat samo "izgledao" visenamenski. Zar on nije visenamenski?
zozo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke