Prikaz jedne poruke
Stara 3.5.2013, 18:23   #43
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Da li vam vaše android aplikacije usporavaju telefon/tablet

Evo ja da kazem - imam tablet Prestigio PMP5080B, on je izasao jos u septembru 2011. cini mi se. Uz njega dolazi Gingerbread, koji je imao neke glupe bagove, npr. zatvori mi se stock browser sam od sebe kad udjem na GMail ili uopste - kad mu "dune". Pa sam trazio neki bolji firmver, i uzeo zvanican update na ICS. I ono, lepo to sve radi, ali kako instaliram vise i vise programa to je tab sve sporiji. Smuci mi se to, nadjem od nekog Rusa nezvanicni update na JB i instaliram njega i evo stoji mi na tabu i dalje, jer od njega nema boljeg firmvera, iako i on usporava sa porastom broja programa, ne mogu vise da stalno menjam softver...
E sad, ima i neki program sto blokira startup-ove ali to jednostavno ne radi. Ono sto se blokira se i onako pokrece sa sistemom i usporava dizanje.

A sto se tice multitasking-a, tu smatram da je izuzetno lose reseno, jos od prvih verzija Androida koje sam video (2.1 Eclair), nema nikakve mogucnosti da se programi zatvaraju, vec se to radi "automatski". To je glupo, jer sam vise puta hteo da recimo imam upaljenu Operu i obican pretrazivac. Android procenjuje da mu treba vise memorije za jedno, pa gasi ovo drugo. Ni od ICS, kad su uveli ovu ikonicu pored kucice, nisu postavili nikakvu oznaku da je aplikacija i dalje u memoriji...
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke