Prikaz jedne poruke
Stara 20.2.2008, 19:18   #1
marko-marko
Član
 
Član od: 20.2.2008.
Poruke: 44
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Unhappy stara plocha i relativno nova grafichka...

ovako, dok ne qpim nov komp (valjda do kraja godine), moram da maltretiram ljude sa svojim problemom:-)
situacija je sledecca:
imam plochu gigabyte 6BX2000+ I440BX, procesor celeron na 533mhz, 196 rama (naravno sdram) i grafichq ati radeon 9200...
e poshto sam dobio karticu nvidia geforce FX 5200 (napisao sam u naslovu da je nova, mislio sam na "nova" u smislu da je ima u prodavnicama opreme), poqshao sam da je ubacim umesto moje radeon...
poshto plocha ima agp slot za grafichq, a ova grafichka je agp, pretpostavio sam da mozze da radi na mom kompu...
medjutim, posle nekog vremena rada, odjednom se zamrzne ekran i komp pochne da pishti...to se nekada desi i prilikom dizanja sistema...
imam slackware 12, ali ne verujem da ima veze sa drajverima, poshto se to zamrzavanje dogodi, kao shto sam rekao, i prilikom dizanja sistema, a to je u textualnom modu, tj pre nego shto se drajver uopshte uchita...
odneo sam karticu na servis i ljudi su mi rekli da su je testirali 2-3 dana, tj da je "bila 2-3 dana kod kolege u kompjuteru" (kako je rekao dechko u servisu) i kazzu da radi...

znachi, ima li nekog reshenja za ovo, tj da li mogu da koristim karticu, ili je zaista beznadezzno bilo shta poqshavati?

ako treba josh neki podatak, pitajte...

poz i hvala!
marko-marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke