tema: ventilatori
Prikaz jedne poruke
Stara 1.11.2020, 21:29   #2
damon
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 30
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: ventilatori

Citat:
entropija kaže: Pregled poruke
Šta vi kažete?
Pozdrav! Javljam se možda kasno, ali nisam prije vidio poruku.
Što se tiče mog iskustva sa ventilatorima, mislim da su Arctic, Cooler Master, Thermaltake svi odlični. Lično, možda najviše preferiram Arctic, ali pošto ti je prioritet da budu što tiši, nije bitno koji proizvođač je u pitanju, već koji je broj obrtaja.
Zbog toga ne bih uzimao ventilator kod kojeg je broj obrtaja veći od 1000 rpm.

Trenutno imam dva ventilatora (ne računajući proc i napajanje), Thermaltake Pure 12 (pozadi, izbacuje vazduh) koji radi na 1000 rpm i Raidmax (naprijed, koji ubacuje vazduh u kućište) koji radi na 800 rpm. Sami ventilatori su baš tihi, kao i protok vazduha.

Koristio sam i Arctic-ove modele koji rade na 1500 rpm, sam ventilator se ne čuje, ali je dosta glasniji zvuk protoka vazduha koji ventilator izbacuje. Ventilator je radio na maksimumu, jer je bio 3-pinski (ploča koju sam imao je podržavala samo sistemski fan na maksimalnom broju obrtaja).

Od Arctic P12 Silent modela mislim da je tiši F12 Silent, jer radi na manjem broju obrtaja (prvi radi na maksimum 1050 rpm, a drugi na maksimum 800), pa je sam protok vazduha glasniji na prvom.

Kao što rekoh, kod fan-ova gledam da RPM ne prelazi 1000, sve iznad mi je bučno.
Normalno, izuzetak su ventilatori (3-pin na pločama koje podržavaju raspon obrtaja u odnosu na temperaturu i 4-pin PWM) koji ne rade uvijek na maksimalnom broju obrtaja, već kod kojih ploča reguliše obrtaje.
damon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke