tema: [Mobilni telefon] Alcatel OT Idol 6030
Prikaz jedne poruke
Stara 1.7.2013, 1:25   #2
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Alcatel OT Idol 6030

Brauzer
Opet - uz fon stiže 'Browser' i Chrome. Ja nisam ni jedan pokrenuo. Iz navike sam skinuo Operu koju koristim i na desk mašini.

Ofis
Uz aparat dolazi OfficeSuite7 - dozvoljava samo gledanje, ali ne i kreiranje fajlova. AdobeReader je takođe tu, kao i Evernote.

Generalno - dosta programa dolazi preistalirao, nalik na AVG Antivirus, CloudBackup,OneTouchRadio, OneTouchManager, ShoppingList, ToDo... i klasika - socnet [Facebook, Twitter...].

Navigacija
Telefon se nakači jako brzo na satelite kada je uključen Net tj. eGPS. Mislim da mu kod mene [NBG] ne treba ni 20-30sec. Kada nema Neta, treba mu nešto duže - par minuta. Dobra strana je što je omogućeno skidanje mapa [recimo preko WiFi] pa se može koristiti i GPS u prirodi [gde nema HSDPA i sl.] bez mučenja pri učitavanju mapa.

Wireless/Bluetooth, i transfer fajlova preko USB Kabla
Što se WiFi-ja tiče - ne znam koliko mogu da pričam, ruter mi je na pet metara od mene i naravno da radi sasvim OK. Svakako - WiFi radi bolje nego na HTC Tattoo koji mi se večito činio da ima osakaćen prijemnik.
BT sam samo jednom koristio. Ali - pošto je moj fon na 4,0 standardu, a drugi bio na 2,1 ne mogu da pričam previše.
Interna memorija aparata se na PC prijavljuje kao MediaPlayer, tako da brzinu nisam mogao da vidim [osim da sam računao količinu podataka kroz vreme], mada - brzo je kopirao. MicroSD se prijavljuje kao prenosni disk i u mom slučaju transfer je na oko 15Mbps [kartica klase 10].

Interna memorija
Telefon se reklamira sa 4GB interne memorije - što je naravno laž. Mislim da je od tih 4GB korisniku dostupno oko 2,2GB. Te je kupovina memorijske kartice neophodna. Mada - nisu ni one posebno skupe, ja sam pazario 16GB za manje od 1500RSDa [naravno - tih 16GB su 14,72GB].

Baterija
Najslabija tačka aparata. U mobu je 1800mAh baterija koja sa samo uključenim GSMom nakon dosta minuta priče i dosta SMSova padne na recimo 75-80%. Ali kada se uključi 3G aka HSDPA situacija se menja. Pri korišćenju aplikacija nalik na Viber za komunikaciju - mob jedva da izvuče ceo dan. Razumem ja to, ali sam se ponadao da je situacija od pre par godina kada sam koristio Tattoo promenjena i da je došlo do unapređenja... Ali opet - ovaj aparat ima tri puta veći displej, dual kor CPU u odnosu na HTC Tatu.
GPS na primer - ne vuče toliko bateriju, ako je 3G/WiFi isključen.
Baterija se preko kompjutera puni oko 1,5h. Nisam isprobao preko punjača i dalje. Verujem da je brže.

Zaključak
Generalno dobar aparat. Dosta je pristupačan za to što nudi, mislim da je Samsung oko duplo skuplji za istu konfiguraviju. Pomalo glomazan, verujem da se seke neće često opredeljivati za njega - tastaturu i ja jedva koristim sa obe ruke iako mi šake nisu male. Lagan, lep, zategnut. Mane su jedino baterija i to da je notifikacioni LED previše slab i bez mogućnosti podešavanja [na N900 je bila mogućnost da propušten poziv bude zelene boje, SMS žute, mejl crvene... tj. koja ti se boja za šta dopadne - to staviš].

A ko ima pitanja - neka se javi.

Koncept revjua zaboden od korisnika - Freško.

Poslednja ispravka: PsyDuck (1.7.2013 u 1:51) Razlog: izmene i dopune
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku PsyDuck na korisnoj poruci:
gorgilije (2.7.2013), Stefan programer (22.12.2013)