tema: AMD Navi
Prikaz jedne poruke
Stara 20.11.2020, 13:03   #357
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: AMD Navi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Već je 5700XT savršeno sposobna da tera igre u 1440p. Avg 18 igara na najvišim podešavanjima joj je 94:

Spoiler za 18 Games Avarage 1440p:



I kada se gledaju igre pojedinačno, one najzahtevnije drži na 45-50. Ali to je sve na Max podešavanjima, gde uvek ima mesta za optimizaciju bez praktično ikakvog vizuelnog gubitaka, pa da se i u tim zahtevnijim naslovima prebaci 60. Sada čak i budžetski gejmerski 1440p monitor ima VRR pa nema tearing i microstutter čim malo ispadneš iz 60, tj. sve je to jedno vrlo kvalitetno gaming iskustvo.

Ako je cilj kvalitetno igranje bez nerazumnog izdrkavanja, to uopšte nije teško ostvarivo. Ako je ipak poenta da se drami što ne može baš sve na max u svakom trenutku sa kartom od 350€, jbg. težak je život gejmera lišenog tog osnovnog ljudskog prava - gejminga u 4K/Ultra/144fps.

Mislim da se ni sada (iako su donekle pale cene) 5700xt ne moze nova kupiti za 350 eura.....cene se krecu od 390,400 eura za neke "budzetskije" modele,pa sve do 550 eura za neke luksuznije modele sa boljim hladjenjem,tise itd,itd.....sto je primetno jeftinije od novih kartica,ali nije bas dzabe ili ne znam kako povoljno....

Jeste u principu 5700 kartica sa nekom "sirovom" snagom,ali ne bih bas rekao da je savrseno sposobna za 1440p gejming....tj da svaku mogucu igru bez problema tera u toj rezoluciji,a narocito igre koje ce dolazti u narednom periodu.....jos ako je monitor sa 75,120,144 hz pa je cilj da se ima toliko fps-a tesko da ce 5700 biti savrseno sposobna za to......ok,ako se smanje detalji na low ili medium,bice veci fps,ali ipak je danas cilj vecini ljudi da igraju bar na high....

Ali ajde,to sve nekako i da "prodje",tj daleko od toga da 5700 nije sposobna za kakav takav 1440p gejming,ali dolazimo do,po meni,najveceg problema koja ona ima....a to su vec LEGENDARNI problemi sa drajverima,crnim,plavim ekranima,resetovanjma,kresovanjima i ostalim "divnim" stvarima.....eno pun newegg,amazon,reddit,tj ceo net rivjuova gde su ljudi ludeli sa 5700 karticama i tako sve dok nisu presli na NVIDIA kartice....pa cak da je nekome cena tih karti povoljna,i da su sasvim upotrebljve u 1440p gejmingu,tesko da su mnogi korisnici imali prijatna gejming iskustva sa tolikim sowtverskim problemima koje su te karte pravile....

Kazu da je sad to sve dosta bolje sa novim drajverima,da nisu bas toliko nestabilne kao pre nekoliko meseci,ali jbg vec su usle u legendu sa tim problemima i verujem da ce po tome ostati i upamcene.......

Ja sam zbog toga i odustao od kupovine 5700 grafike i cekam neku 6700 nadajuci se da nece imati bas tolikih problema sa drajverima...
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke