Prikaz jedne poruke
Stara 26.2.2015, 2:47   #1
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Igre vam ne prepoznaju gamepad? (tema za laike)

Ne znam da li tema postoji i da li uopste ovde pripada. Nije posvećena direktno igrama. Ali jeste igračima. Rekoh sebi hajde da otvorim pa šta bude. Često se kroz razlicite teme provlači isti problem. Gamepad ne radi zato što nije podržan. Naime novije igre podržavaju samo Xbox 360 kontroler. Međutim mnogi od nas ne zele da kupe isti. Razlozi su razliciti. Ne zelite bacati tolike pare, imate gomilu drugih kontrolera ili se prosto ne zelite cimati. Kako god razlog je nebitan. Bitno je samo da kontroler koji već imate savršeno radi u svakoj igri. Da bi to postigli trebaće vam neki programi. Bilo bi lijepo da ovde razmjenio iskustva i jedni drugima pomognemo.

Sto se mene tice koristim dva programa:

1. Joy to Key
http://joytokey.net/en/

Na prvu loptu nekima će izgledati kao složen program. Ali nakon par klikova shvatate da je program savršeno jednostavan i funkcionalan. Ovaj program cini da vas gamepad simulira tastaturu. Tacnije određene tastere. Pozeljno je da svaka igra ima svoj profil. Možete mjenjati postojeće ili kreirati nove. Profil predstavlja listu svih tastera koje sadrži vaš gamepad. Klikom na dugme sa liste program ce traziti da unesete zamjenu sa tastature. Pa tako imate

Button 1 ---
Button 2 ---
Button 3 ---
...
Pored svakog mozete unjeti A, B ili D. Pa će biti

Button 1 --- A
Button 2 --- B
Button 3 --- D

Kako znati koje dugme na kontroleru odgovara kojem sa liste? Pa tako što polje oko Button-a pozuti kada ga pritisnete.

Sve u svemu jednostavno i praktično rješenje kojim se lako barata.


2. x360ce
https://code.google.com/p/x360ce/

Radi se o emulatoru Xbox360 kontrolera. Program prakticno "pretvara" vas kontroler u taj uređaj. Odnosno komp misli da je vas gamepad Xbox360 a ne Genius ili neki drugi. Zvuči kao savršeno rješenje. Ali i nije baš tako. Kod nekih igara neće raditi ispravno. Ili uopšte neće raditi. Čak se moze desiti da igru zbog njega ni ne mognete pokrenuti. Rjesenja za većinu problema naravno postoje. Ali previše je komplikovano za laike. Mislim da dosta lakše prosto koristiti Joy to Key nego gubiti vrijeme na čitanje i ispravljanje razno raznih skripti za svaku igru posebno. Ali kada radi treba ga koristiti. Velika prednost programa je što sam mapira i odradi sav posao mjesto vas. Što koristi napredne opcije vaseg kontolera. Pa tako uređaj vibrira kada god igra podržava vibraciju. Takođe velika je stvar što može prepoznati i oživjeti više uređaja. Ako imate 5 bilo kakvih sve će ih prepoznati. Što predstavlja pogodnost kod multiplayer naslova. Naime nemoguće je putem Joy to Key-a rjesiti problem vise igraca kada tastaturu ograniče na samo jednog igrača. Sa druge strane kada imate "buvljak" kontroler sa ograničenim brojem tastera opet treba gledati Joy to Key.


Sve u svemu koristim oba programa. Kada to situacija traži kombinujem i zadovoljan sam. Sve igre rade. A neke dragulje mogu igrati cak i u modu za cetiri igrača jeftinim kontrolerima.

Poslednja ispravka: Zuti Bar (26.2.2015 u 3:26)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke