Prikaz jedne poruke
Stara 2.4.2010, 18:32   #75
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Na šta treba obratiti pažnju pri kupovini dig. fotoaparata?

Osnovni kvalitet svih tih aparata je vrlo sličan. Prodavac u jednoj radnji mi je rekao da se BenQ mnogo vraća na raklemacije (mada kad radi izgleda da nije loš), sudeći po onome što pišu korisnici na Amazonu Canon A480 je krš neopevani i mnogo se kvari.

Pre svega, odredi šta želiš da aparat ima: AA baterije ili LiIon, da li treba da ima neke manuelne modove ili da bude čisti P&S, veličina itd. Onda je najbolje da odeš ovde:

http://www.flickr.com/cameras/

I pogledaš kakav kvalitet snimaka, boje itd, daju pojedini modeli. Jedino Practice tu nema, što samo po sebi nešto govori.

Moj je utisak da u klasi tih najjeftinijih aparata najsolidnije uređaje pravi Samsung, ali ne mora značiti da sam u pravu.

Kad suziš izbor nije loše otići na Amazon i Newegg pa pogledati recenzije korisnika, naročito one negativne. Tako ćeš dosta precizno moći da se orijentišeš.

Ja sam sličnim načinom izbora odlučio da kupim kao jeftini kompakt za svaki dan Samsung S860 (nema ga više u prodaji) i nisam se pokajao. Moji uslovi su bili da ima grip, da je što manji, da koristi AA baterije, da nije čist P&S nego da ima i neke manuelne modove i da budem, manje-više, zadovoljan kvalitetom slike. Posle analize izbor je pao na taj model.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wizard na korisnoj poruci:
daniloBG (4.4.2010)