Prikaz jedne poruke
Stara 2.1.2017, 16:51   #19
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 01/2017

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
@mvasic - po tebi, Obama je verovatno bio korektan predsednik? Eto, od njega se ocekivalo da bude bolji od Busa, a covek zapalio pola sveta. Mozda je dobro vodio unutrasnju politiku, ali za svet je bio katastrofalan. Iskreno sumnjam da Tramp moze gore od toga a siguran sam da bi Hillary mogla.

Zaista mi je tesko da razumem strah, paranoju i demonizovanje Trampa kada ovaj odlazeci ima toliko krvi na svojim rukama. Nisi jedini, zali mi se i prijatelj ali njega otvoreno nije briga za to sta se desava u svetu, bitno je da su akcije stabilne, berza mirna, izracunas zaradu, kredit, zato je i glasao za Hillary. Pradedovi mu se okrecu u grobu.
"Zapalio pola sveta" je izraz koji mene iritira najvise. S nekim deliovima Obamine politike se slazem, s nekim ne. Kao i svuda, nije sve crno belo. Kroz sprske medije se, konstantno, provlaci podela na belo i crno. Svet se pali sam od sebe poslednjih 4,5 milijardi godina. Vecina sukoba, u koje su US umesane, traju od pre Obaminog mandata. Arapi i Izraelci se kolju od kad je Velika Britanija otisla iz Izraela, cetrdeset i neke. Rusi daju **** da se (ponovo) umesaju u neki od sukoba. Veliki broj Amerikanaca je protiv bacanja para na intervencije po svetu. Ne mozes sve da svalis na Obamu. Niti ima manje, niti vise krvi od drugih.

Da, i ja bih glasao za Hilari. Iz identicnih razloga. Mirna berza, sigurna racunica. Nema veze s emocijama. Problem je sto smo mi navikavani da se uvek glasa i bira emocijama. Pradedovi? Ma daj, svima nama je cilj udoban i siguran zivot.

Svejedno, i ti, i ja smo laici na temu politike. Ali ti i ja caskamo na javnom forumu. Moj problem je da jedan, sasvim dobar, IT list objavljuje jednako laicke tekstove. A GLODUR nikako da se javi

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Nije poenta u izvornom terminu "nacizam" nego u ekstremističkim stavovima za koje je "nacizam" postao sinonim, a sa kojima, na žalost, koketiraju i vlast i crkva i u Rusiji i u Srbiji, ali i u dobrom delu bivšeg istočnog bloka.
Drugo, ovdašnji antiamerikanizam je posledica skorašnjih događaja i dnevne politike i samim tim krajnje subjektivan, pa je smešno bilo kakvo "logičko" razmišljanje i pozivanje na objektivnost, da ne pričam o neverovatnom uplivu kojekakvih teorija zavere na ovdešnje javno mnjenje.
Daleko od toga da dobar deo stvari vezanih za USA politiku nije tačan, ali se vade samo stvari koje se uklapaju u "našu" agendu, a šupljine se popunjavaju mitovima i budalaštinama. Smešno je kada neko ko ne zna ni sopstvenu istoriju zna sve o raznim belosvetskim događanjim, a da nije opasno (što se vidi na primerima ovih terorista ispranih mozgova) bilo bi smešno kako svaka budala bez dva grama mozga i viškom slobodnog vremena lako postaje nekakav desničarski prorok i ideolog.
E upravo to koketiranje sa ekstremizmom u medijima mi smeta. Na zalost, sve vise se pojavljuje i u SK.
mvasic je offline