Prikaz jedne poruke
Stara 9.4.2020, 22:24   #20
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: IQ test Mensa online

Hmmm, nesto mi je sumnjiva ova tabela. 82 u BiH? Ne verujem da je toliko nisko, ne znam koliko se ima predstava o tome koliko je to u stvari nizak IQ. Negde sam procitao, ne znam da li je tacno, da ne mozes da pristupis anerickoj vojsci ako imas IQ manji od 85 (naravno, ne zove se IQ i nije ista skala, ali testovi jesu). Znaci ni kuvar ne moze da bude, ne isplati im se da ga obucavaju.

Takodje, pise da je moguce povecati koeficijent treniranjem mozga, sto se opet kosi sa strucnom literaturom. Inteligencija se moze izgubiti (usled nedovoljne stimulacije dece, narocito pre polaska u skolu, kao i kasnije u zivotu usled nekih oboljenja/demencije) ali ne moze se povecati (bar ne znacajno). Sa godinama se normalno gubi takozvana fluidna inteligencija, ali ne u vecem obimu i taj gubitak se nadomestava iskustvom i onim sto bi nazvali mudrost, tako da se u fizioloskim uslovima taj gubitak i ne oseti. Takodje, "vezbanje mozga" usporava taj gubitak i jedan je od nacina preveniranja nekih demencija.

95% svetske populacije bi trebalo da se nalazi izmedju 85 i 115, tako da je 82 bas malo.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
svarogog (9.4.2020)