Prikaz jedne poruke
Stara 20.8.2018, 9:22   #95
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
@water wizard da ti nije slab signal pa onda kad koristis viber radio fura na max da bi uhvatio sto stabilniju konekciju? Meni dok sam bio na mts i imao los domet je baterija trajala osetno manje
Internet, bilo da se radi o data protoku preko provajdera, bilo da se radi o wifi. Slab signal, koji tera čip set telefona da izvlači maksimum iz baterije da bi pojačao i održao vezu. Viber, koji mnogi ovde koriste, kao i sve aplikacije za voice over Ip je gutač baterije, pored toga što zahteva maksimalno snažan signal, radi u pozadini i srče bateriju. Kombinuj to sa dogovorenim zastarevanjem, gde gugl to gura sa svojim android servisima, i eto punjenja na svakih 24 sata, ako ne i pre. Čak i ovi telefoni sa 4000mAh i više imaće izdržljivu bateriju samo do prvog update-a android services i naravno voice over Ip aplikacija. Kako inače da nas nateraju da kupimo novi telefon.

Meni je tako na mom starom ZTE Blade III viber radio dobro dok na jednom, nakon apdejta nije počeo da zakucava telefon, bukvalno mu blokirajući sve funkcije. Naravno, sada na P9lite i ostalima, to se ne dešava, ali ne znači da jednog dana neće. Rešenje je u kupovini telefona sa osetljivijim antenama, kvalitetnom i velikom baterijom, i ogromnom količinom rama. Ili to, ili da batalimo ono kod nas omiljeno da koristimo voice over Ip aplikacije, iako smo u zemlji, valjda nam je jeftinije da se nakačimo na Wifi, bilo komšijin bilo svoj i pričamo, tapkamo poruke, umesto da za to koristimo provajdera. Još ako koristimo speakerfon, šaljemo videja i slike, e onda i nije čudo da se baterije prazne kao lude, telefon greje i kuka da ga zamenimo novim koji će to isto da radi samo sutra...
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke