Prikaz jedne poruke
Stara 24.4.2020, 15:23   #739
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Noviteti u mobilnoj industriji

Jaoj LoneWolf, pa ti ne znaš od čega ti je telefon napravljen boga mu. Prvo ne moraš da slikaš jer isti telefon imamo. Drugo, Mi 8 lite frejm je komplet od Aluminijuma, i to ne onog mekanog što je bio na starim Redmi ili Mi 5 npr. pa može da se ogrebe i nagnječi lako, već od vrlo čvrste legure. Udario sam ga par puta slučajno u okvir od vrata i očenuo sam tišljeraj... jednom u radijator sam ga zveknuo, osetim kako zavibrira ceo pod rukom ali nema ogrebotine ni najmanje. Plastika ide u Redmije nove samo (7, 8, 9)... a to je sada nov podbrend, jasno budžetski orjentisan, dok su bili pod Xiaomi imenom išao je i u njih aluminijum (Redmi 3, 4, 5). U Xiaomi Mi telefonu nijednom nikada nije ni bila.

Samsung A30, A50, A70... sa druge strane JESU plastični. Tako da ne vidim kojom metodom braniš Samsung kao kvalitet a Xiaomi su plastikaneri? Iako ni jedno ni drugo nemaju veze sa S10 i Mi10... ali pobrkao si malo materijale i brendove.

Dalje, ako pričamo o ceni telefona u evropi, zvaničnih i legalnih, onda je red da pričamo samo o globalnim modelima sa globalnim romom... Mani me tog otključavanja kineskih... u kini će Mi 10 koštati 590$, zbog toga i zaključavaju romove da spreče ilegalni šverc-komerc. Kada kupiš telefon uvežen u evropu legalnim tokovima, kao što sam svoj Mi 8 lite od zvaničnog distributera na global ROM-u... Unlock sam dobio istog trenutka. Da ne pričam što je telefon od 200€ dobio već TREĆU verziju androida, znači 8, 9 i sada 10. Nađi mi još jedan brend koji toliko podržava mid-range telefone pre nego što počneš da pljuješ na podršku.

Ovako komentarišeš cenu legalnog globalnog telefona u evropi, ali se žališ na kineski rom i plastiku koja ne postoji ni na modelu od 200€ a kamoli tom od 1000€.

Ponavljam, slažem se potpuno da su preterali. Nije ni bitno da li se slažemo na kraju... ali daj da zapljunemo šta treba - cenu, lošiju kameru, lošiji RAM menandžment... a ne da izmišljamo stvari koje prosto nisu istina.


@doctor

Objektivno skroz, slažem se sa svim što si rekao... Čuo sam inače da je Samsung to ispravio od S9-ke mislim, ali njihov UI je pre toga bio krš koji jako brzo uspori i počne da štuca i lično sam to video više puta na S6. Hoću da kažem da i oni itekako prave greške i imaju bagove, da se ne lažemo. Za ekrane i kamere im zato skidam kapu...


EDIT:

Evo inače jednog baš realističnog osvrta na Mi 10:

https://youtu.be/v0UXJerxZ0c

Kamera definitivno nije na nivou. A taj cell stand by battery drain je imao i moj telefon, zbog toga sam i instalirao Mi Room. Ne mogu da verujem da i dalje nisu rešili to a hteli bi da naplaćuju telefone ovoliko.

Poslednja ispravka: Aibo (24.4.2020 u 18:43)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke