Prikaz jedne poruke
Stara 31.10.2018, 21:33   #303
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Braćo, ja sam sastavljao sadašnju konfu 2015. Nabavio sam tad CPU i7 4790 (quad) za 290€, GTX 970 za 320€, RAM 16GB DDR3 za 140€.
Jel se meni čini ili su cene procesora i rama slične i sada. Uzmimo i7 8700 kao sadašnji ekvivalent koji čak ima 6 jezgara, pretpostavljam da od AMD-a može da se uzme i jači Ryzen za iste pare. A i RAM DDR4 16GB ima za isto.

Jel to bilo neko pojeftinjenje u međuvremenu koje nisam ispratio, pa se sad priča o poskupljenju. A meni je baš pamćenje izvetrilo jer sam i sam bio u uverenju da sam tada platio RAM mnogo jeftinije. Maločas sam izvuko račun i iznenadio se kolko sam dao za RAM 2015.

I još jedno pitanje za upućene. Da li se danas može sastaviti konfa sa istim ili boljim performansama kao moja za iste pare kao od pre tri i po godine, i da li ima smisla apgrejdovati ovo (uključujući prodaju postojećih delova). Ovo pitam samo hipotetički jer mi ne pada na pamet sad da ga apgrejdujem pošto naslućujem da nema smisla. Nisam neki zagriženi hardveraš, prethodna konfa mi je bila iz 2008. i to sve delovi srednjeg ranga pa je terao GTA4 nekako.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke