Prikaz jedne poruke
Stara 5.2.2021, 23:45   #15
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 2/2021

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
U tome i leži problem jer se vim ne uči zbog "deset najvažnijih komandi" već zbog produktivnost u svakodnevnoj upotrebi. Registri, baferi i još gomila funkcionalnosti specifičnih za vim sigurno neće značiti ništa onima koji tek sporadično edituju fajlove.
Veruj mi da nisam narocito ucio ni tih deset komandi jer mi to nikada nije bilo porebno. Posao mogu da odradim sa bilo kojim editorom zato je i tih deset komandi preko mere. Eto, cisto ako nekada zatreba a nekim cudom pri ruci nije mcedit, Nano, Emacs ili nesto slicno.

Kome treba produktivnost moze da je dobije i na druge nacine i u nekim drugim programima. Da se razumemo, nigde nisam rekao da Vim nije mocan editor, samo tvrdim da je u pitanju overkill za 99% korisnika. Potrebno ga je koristiti vrlo cesto ako se misle zapamtiti sve komande. Cak ni oni koji ga koriste svaki dan tesko da znaju vise od 50% njegovih komandi. Odredjenu laganu averziju prema Vimu najvise imam zbog likova koji se na njega pale iz razloga koje sam pominjao u prethodnoj poruci.

Citat:
Dok ne kreneš recimo da edituješ ogromne fajlove (nešto tipa SQL dumpova od par GB) i shvatiš koliko su vim baferi zapravo superiornije i performantnije rešenje... Toliko o "razumnoj sumnji"

Nije fer kritikovati proizvod koji se ne koristi u svrhe gde njegove prednosti zaista mogu da se vide.
Ja sam pre svega imao u vidu rad sa kompleksnim programskim kodom a ne SQL dampove. Slazem se, mogu baferi biti na strani Vima ali se isti posao najcesce moze obaviti uz pomoc softvera koji je mnogo jednostavniji za upotrebu. Govorimo pre svega o prosecnim korisnicima koji sa racunarom obavljaju standardne poslove a ne o guruima za ovo ili ono.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku igor7 na korisnoj poruci:
oluja (7.2.2021), player1 (6.2.2021)