Prikaz jedne poruke
Stara 6.9.2018, 22:37   #1
Black Adder
Banned
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: somewhere in deep southern Serbia
Poruke: 336
Zahvalnice: 254
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom SSD/HDD nedoumica

Imam 931GB Western Digital WDC WD1002FAEX-00Z3A0 ATA Device (SATA III), kupljen jos davne 2010., koji zadnjih nekoliko godina "uobičajeno krči". Skoro sam proširivao RAM DDR3 u servisu i stavljanje napajanja (Chieftec 550W), gde mi je rečeno da može da otkaže hdd. Speccy sam pogledao, on svo njegovo stanje, čak i sa detaljima vidi, good. Sve je good. Power On Count 6642 times
Power On Time 1260.8 days temeprature 40C
Predloženo mi je da stavim ssd od 120/240 GB, gde ću da stavim 64-bit Win7 (možda i Win10) i povodom toga imam par pitanja:

1. Koji SSD od 240GB najbolje pasuje na ploči M4A89GTD PRO, 6GB DDR3 1333Mhz, AMD Phenom II 945 Deneb 3.0 GHz?
2. Da li će ssd osetno ubrzati performanse mašine i koliko u odnosu na pomenuti hdd?
3. Koji je uobičajeni vek SSD koga maltretira instaliran Win7/10, petnaestak programa koje koristim (Office, Adobe paleta programa) i po koja manje zahtevna igrica koju retko instaliram? Ako ovo ne potraje kao ovaj osmogodišnji hdd koji još uek traje, iako krči, pošto je D i E particija krcata filmovima i slikama, onda odustajem od ssd. Vidim da je neka nominalna garancija ssd-a oko 3 godine.
4. Da li je dugotrajnije rešenje ipak kupiti još jedan HDD od 1 ili 2 TB za te pare? Nešto sam skeptik oko tog ograničenijeg čitanja/pisanja ssd-a.
5. Da li opšte ssd ili koji hdd?
Black Adder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke