Prikaz jedne poruke
Stara 26.2.2015, 19:37   #133
Aleksandar Djurovic
Veteran
 
Član od: 27.7.2014.
Poruke: 505
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 125 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: SSD (Solid-state drive)

Citat:
vlados83 kaže: Pregled poruke
Over provisioning (OP) u Samsung Magician programu služi da ti zaštiti podatke u slučaju degradacije/pojave bad sektora na SSD-u.Tada on automatski koristi sektore iz particije - Over provisioning (Unallocated) i podaci ti nisu uništeni,tako da na to gledaj kao za nedaj Bože i nemoj je formatirati.

Ja sam imao dugo SSD na SATA2 i radilo je super brzo poredeći sa HDD-om.
Prelaskom na SATA3 skoro ništa u brzini nisam dobio,(osim USB3 portova).

Page file prebaci na HDD,download takođe ,mada sve to imaš detaljno ovdje :
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=111
Pozdrav i neka te služi dobro
Nije tacno. Overprovisioning je prostor koji sluzi za "wear leveling" i "garbage collecting".
Takodje nema smisla drzati page file na HDD, time bi samo usporio sistem a SSD nista nece smetati page file.
Ja drzim page file na SSD i sve radi bez problema.

Citat:
problemNo1 kaže: Pregled poruke
Reci mi jos samo jedno... da li Chrome-ov cache da prebacim na HDD? Procitao sam negde na nasem forumu da je neko predlozio da se ne koristi Google Chrome zbog cestih I/O operacija. Da li je to istina i ako jeste koji web browser mi predlazes? Ja bih rekao da je i sa ostalim browserima ista stvar.
Nista nemoj da prebacujes. Time samo usporavas surf. Neka stoji na SSD. Ja tako koristim i nemam nikakvih problema a koristim Operu, Chrome i Firefox.

Poslednja ispravka: Aleksandar Djurovic (26.2.2015 u 19:45)
Aleksandar Djurovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleksandar Djurovic na korisnoj poruci:
problemNo1 (26.2.2015)