Prikaz jedne poruke
Stara 7.9.2006, 22:58   #1
Brains
Cogito ergo Brains
 
Avatar korisnika Brains
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Lobanja
Poruke: 417
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 42 puta na 26 poruka
Određen forumom C++ i Microsoft ili je pre Microsoftov C++

Da li sam ja jedini programer koji ne voli Microsoft ili nas ima jos? Ovo sam morao da postavim zato sto sam se (po ko zna koji put) razocarao u Microsoft. Elem... Instaliram ja Visual Studio 2005 (morao sam, sta cu... poslovni rizik ) da bih zavrsio neki seminarski. Ja koji sam batalio matematicki fakultet drzim casove i radim seminarske apsolventima istog (smer racunarstvo)... Ironije li.... Eto, cisto da znate kada upisujete fakultete kakve ce vam biti kolege. Nego, da se vratim na temu. Sve bi bilo divno i bajno da slucajno nisam hteo da menjam i kod windows aplikacije koju sam pravio... Naime, dvoklik na kontrolu mi je otvorio nesto sto me uzasnulo. Prvi put sam u zivotu u C++ video sledece (rekonstrukcija jer sam VS2005 vec deinstalirao i vratio se na 2003):
Kod:
private: System::Void rbNeEkv_CheckedChanged(System::Object ^  sender, System::EventArgs ^  e)
Ako se neko pita u cemu je problem, onaj ^ me "malo" buni. Listajuci C++ izvornik nisam nijednom primetio da se ^ igde koristi. Btw, izvornik nisam procitao od korice do korice pa necu da tvrdim da ne gresim, ali pretpostavljam da ^ nije sastavni deo C++.

Da li mi se to cini ili Microsoft kroji svoj sopstveni C++ a ne pridrzava se ANSI standarda koji je C++ i ucinio tako popularnim.
Inace da se Microsoft ne drzi standarda najbolje potvrdjuje to sto se u starijem Visual Studiu 6 nije moglo napisati:
Kod:
for(int i = 0; i < 10; i++) { }
for(int i = 0; i < 10; i++) { }
Ovakav kod je davao gresku da je u drugoj petlji i vec inicijalizovana promenljiva. Takodje tokom rada na ovom seminarskom sam imao grdnih problema oko nekih standardnih stvari koje MORAJU da rade, ali u MS VS-u jednostavno nisu. Cisto napomene radi, ulazno-izlazni operateri jednostavno su odbijali da rade iako su prekucani sa Malkovovih vezbi i rade pod drugim kompajlerima.

I posle me pitaju kako mogu da radim u Borlandu. Lepo, lako i po standardu ako vec moram da odgovorim na to pitanje.
Brains je offline   Odgovor sa citatom ove poruke