Prikaz jedne poruke
Stara 20.8.2010, 21:03   #7
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: 2 wifi pci karte u jednom racunaru?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
U pitanju je HP Vectra na 333MHz koju hladii najobčniniji PII kuler od 5CM. Tako radi na krovu već 2 godine.
Znaci isplatila masina samu sebe za te 2 godine .

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Ma kakav crni monitor na ruter....
Pa da, tako bi i ja ostavio. Al zamisli, u letnje dane, iskrsne problem, a ti moras pos krov u saunu jer imas samo fizcki pristup ... sala narafski. Nego remotely do Mikrotika ides sa Win masine preko tog WinBoxa ili telnet/ssh?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
MikroTik ima svoj ugrađeni fajervol, on se definiše rulovima (pravilima) i skriptama, koje se veoma lako nalaze na netu.
Ok to, po meni IP tables za linux ftw a mislio sam na tih ~10 juzera, da li koriste neki metod autentifikacije (login, pass)?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Rutiranje u mikrotiku nemože da se objasni uz neobavezno čavrljanje. Ako hoćeš po netu imaš dosta tutorijala i knjiga sa primerima kako i šta. Ali da se razumemo nije baš "juzer frendli" ko i svaki drugi linuks.
Ovde si me pogresno shvatio. Pod neobaveznim cavrljanjem sam mislio na prethodni post u celosti a ne na rutiranje konkretno xD, a u vezi rutiranja mislio sam na onaj fazon - par korisnika se konktuje na tu karticu, par na tu a gateway im je ta kartica koja je u bridge modu sa SBB lanom od 16MB i sl. nadam se da sam sad bio jasniji .
Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Mikrotik sam po sebi je sam po sebi odrađen tako da sve što hoćeš moraš da odkucaš u konzoli. E sad lepa je stvar što se ovi iz podrše setili pa napravili aplikaciju koja se zove WinBox / link preko koje se iz vindous okruženja preko mreže pristupa mirotiku iz nje mogu da se podese oko 90% svih mogućih podešavanja i parametara u samom mikrotiku.
To za terminal sam znao i video onako ovlaš kod jednog wireless provajdera, a kladim se da je taj WinBox lajfsejver.

Ziv bio .
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke