Prikaz jedne poruke
Stara 29.11.2015, 22:07   #9
zchira
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 197
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 55 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: KODI - zvanična tema

Kodi kida!
Totalno je smartovao moj TV

Sto se tice legalnosti/ilegalnosti plug-in-ova da vam ispricam jednu pricu

Napravim plugIn za tv n1 za kodi (moze se skinuti sa ovog repozitorijuma). S obzirom da je tv n1 moguce gledati iz browsera sasvim legalno sa njihovog zvnicnog sajta, pretpostavio sam da pravljenje plug-ina ne krsi nikakve zakone. Uostalom, besplatno im povecavam gledanost, tj. vise ljudi ce moci udobnije da gleda njihov program.
Ne znam sta mi bi pa odlucih da kontaktiram tv n1 cisto da im kazem da postoji plug-in za gledanje njihove televizije. Naglasim da je plugIn besplatan, openSource i da ja nikakvu korist nemam (ni posrednu ni neposrednu) niti od njih ocekujem ista. Mogu eventualno da stave tamo link da ljudima koji koriste kodi naglase da postoji unofficial plugIn....
Naravno, ne dobijem nikakav odgovor, ali plugin posle nekoliko dana prestane da radi!
Mogu da zamislim tamo nekog shupka, menadzera kako tripuje da NE MOZE TO TAKO, TO MORAMO DA SPRECIMO. I neko ko je zaduzen za odrzavanje tih strimova napravi "zastitu" tako sto proverava da li se strimu pristupa preko browsera ili preko nekog treceg programa (provera user-agenta).
Naravno, izmenio sam plugin tako da se predstavlja kao mozilla, i opet je sve proradilo. Ne pada mi na pamet da ih vise kontaktiram, bitno da plug-in radi... legalno.

Evo stranice sa screenshotovima.

Ne znam zasto sam vam ovo ispricao. Ne moze da skodi...
zchira je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zchira na korisnoj poruci:
player1 (12.12.2015), yhaker (5.12.2015)