Prikaz jedne poruke
Stara 22.1.2015, 20:03   #11
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Brzina HDD/SSD diskova

Ja teram Crucial MX100 na SATA2 i slične nedoumice sam imao u trenutku kupovine. Istina je, cifre za read/write se neće približiti maksimalnom potencijalu diska (blizu 500MB/s u slučaju Cruciala 256GB), već će biti negde upola manje, ali to jako teško možeš da osetiš u realnom radu. Naravno, kopiranje fajlova bi brže išlo na SATA3, ali je razlika u sekundama. Boot time je na primer isti. Baci pogled na ovo.

Mislim da bi ti SSD lepo legao jer upravo rešava problem koji pominješ - jako ga je teško ugušiti zahtevima. Moguće je instalirati nešto sa njega i istovremeno pokretati programe, a da se to ne oseti. Znam na svom primeru, kada ugasim na primer Kaspersky, pa hoću ponovo da ga uključim, jao muke... Komp se totalno uspori, treba mu sigurno minut dok to odradi (i pritom je za to vreme besmisleno išta pokušati da uradiš na kompu), dok se na SSD-u to sve završi za par sekundi. Prilično udobnije.

Samo pazi, SSD te jako brzo razmazi, pa oguglaš na udobnost posle kratkog perioda. Međutim, ako ostaviš stari OS na HDD-u i nešto ti zatreba sa njega, pa podigneš opet stari sistem... ponovo ćeš osetiti šta to znači hard, a šta solid state disk.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
mesomebody (22.1.2015), Shonkas (22.1.2015)