tema: [Android] HTC Tattoo
Prikaz jedne poruke
Stara 18.2.2011, 23:12   #436
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: HTC Tattoo

@Poskok

Koristio sam ovo upustvo za pravljenje golden card-a.Koristim Kingstonovu karticu od 4GB.Bez problema sam prosao Root-ovanje i pravljenje golden "kartice".

@veseliburek

Nisam znao da uopste ima ovaj novi market pa sam zato bio odusevljen.
A evo price kako sam uspeo...

Prvo sam Root-ovao telefon i instalirao sam SPQRoom 0.6 verziju.Tada je ta verzija bila aktuelna.Posle sam koristio dugo 0.7 verziju dok se nije pojavio ovaj Gingerbread.Kako bi se on flesovao mora se imati ClockWorkMod 3.0.0.5.To je ona zaebancija u koju ulazite istovremeno drzeci taster home i "spustena slusalica".Odatle sve zivo flesujete.Da bi ste to mogli da uradite potreban je Root.ClockWorkMod izgleda ovako.(Slikan je moj tattoo).
Znaci,bez ClockWorkMod-a nema flesovanja GB-a.

Sada je pitanje kako instalirati taj ClockWorkMod.On se moze ubaciti preko Android SDK-a.Kada instalirate SDK pratite ove korake.Na ovom linku je sve detaljnije objasnjeno i imate linkove sa skidanje image fajla.Takodje je i objasnjeno kako ubaciti image fajl u mob preko SDK programa.Posto je meni bio cim da opet instaliram SDK,ja sam prosto skinuo flash image i ubacio ga na karticu telefona i uradio sledece:
Pokrenuo sam terminal emulator koji svaki Root-ovan tattoo ima i ukucao sam sledece u emulator:
  • su (pa onda Enter)
  • flash_image recovery /sdcard/recovery.img (opet Enter)
Onda sam zatvorio emulator,ugasio fon,drzao u isto vreme taster home i taster "crvena slusalica" sve dok mi se nije pojavio novi ClockWorkMod.Onda sam uradio obavezni wipe i format svega.I kesa i data i gde je god pisalo wipe or format.
Onda sam kliknuo da se flesuje novi 2.3 GB ROM koji sam prethodno skinuo i prebacio na karticu.Sve je proslo kako treba i onda sam jos samo instalirao gapps.Linkove za ovaj ROM i gapps imate ovde.

P.S. Kada sam napisao ovo:
Citat:
Krenem da flesujem ovaj GB i kada je zavrsio sa flesovajem ja udjem u setovanja i vidim da sam i dalje na 2.2.1 verziji.
problem je bio u tome sto nisam instalirao ClockWorkMod.Mislio sam da nije bitan.

I da kamera radi!
Samo sto ne mozete da gledate sta slikate. xD
Tek kada "okinete" vidite sta ste slikali.
But,it is working...
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pharaon.92.bc na korisnoj poruci:
veseliburek (18.2.2011)