Prikaz jedne poruke
Stara 5.6.2012, 1:53   #945
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Evo ja da ostavim neki svoj sud posle odgledanog drugog dela iako nisam čitao knjige i nemam nameru dok ne odgledam serijal ako nastave sa njim naravno.

Uopšte mi ne smeta to što nisam čitao knjige i uopšte me ne interesuje dal su neki scenu izbacili i neki lik zaboravili a neke žene zaposlili samo da bi pokazali šta poseduju ispod odeće .

Serija je dobra, čak može da se kaže veoma dobra.
Najviše je drži priča ali to je očigledno zbog samog pisca koji je to sve pretpostavljam još bolje odradio u knjigama mada je i ovde sasvim dobro i interesantno.

Ni gluma nije loša kod većine glumaca mada pojedini imaju ne zahvalne uloge poput "mladog kralja" koji jednostavno samo mora da napravi tu sado-facu i nema šta da radi dalje.

Ja lično najviše volim da vidim uloge gde je karakter i zao i dobar u isto vreme ili mu se smenjuju te faze a ovde imamo i takvih pojedinih likova.

Recimo Lord Petyr Baelish odnosno Aidan Gillen stvarno odskače ulogom a prati ga Lord Varys odnosno Conleth Hill koji su razbili u svojim ulogama.
Tu je i Tyrion Lannister tj Peter Dinklage koji je sigurno bio "uloga prvog serijala" ali je njegov karakter u ovom serijalu postao posebno na kraju previše "nja,nja" i nekako previše dobar što kvari utisak.

Nisu ni ostali loši ali ovi su razbili.

Što se tiče efekata ili broja statista po meni sasvim na nivou čak bi se i neki tvorci poznatijih filmova mogli postideti kad se porede sa ovim serijalom.
Kažem po meni sasvim dovoljno i dobro.

E sad o manama,
užasno me nervira što ovi da ih tako nazovem "vladari sveta" forsiraju to neko zlo i taj neki užas i horor kao nešto normalno.

Tako se ovde moglo gledati kako se prosipaju creva, kako se seku glave i pljušti krv a o ostalim organima i delovima tela ne treba ni govoriti.

U većini epizoda bilo je gomila odvratnih scena koje bi trebalo svakog čoveka da nateraju na povraćanje ali nažalost primećujem da danas mnogo ljudi to odobrava nekom pričom kako je eto tako napisao Martin u knjigama ili kako je čak to i normalno gledati na tv-u.

Šta to mene briga šta je napisao Martin, to se sve može prikazati mnogo suptilnije pa čak i strašnije i efikasnije a da ne bude odvratno.
I takođe nije sve ubačeno što je pisac napisao.
Na kraju nije ni isto čitati o nečemu i isto to i gledati.
(recimo kada čitate neku erotiku pa čak i tvrđe štivo nije isto kao kad to gledate, zar ne? ).

Jer kada nešto čitate vi koristite svoju maštu da to zamislite ali kada gledate može biti previše odvratno.

Šta danas jedan 15-16 godišnjak iz takvih scena može da nauči zapitajte se.
Da ne kažem mlađi...

Ipak na kraju u posednjoj epizodi su prikočili malo i poprilično te scene odradili kako i treba i očigledno je da su različiti ljudi radili na različitim epizodama.

To je bar moj utisak svega što sam video.
Ne treba da mi pričate "tako je Martin napisao" niti "toga nema, nisu stavili",
ja sam svakako uživao i da nema popularnih "iluminata" koji se toliko trude da u svaki film ili seriju ubace najgore moguće grozote da bi od nas napravili nešto drugo što nisu ljudi,
bila bi ovo možda i jedna od najboljih serija i uopšte priča.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke