tema: DOOM Eternal
Prikaz jedne poruke
Stara 25.10.2020, 21:11   #227
zokocx
Starosedelac

Član od: 8.4.2006.
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 562 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: DOOM Eternal

Solidan je DLC, mape su malčice prostorno veće, neke imaju deonice koje moraju akrobacijama da se iz cuga pređu, nije neko preterivanje ali potreban je dobar tajming i pametno iskoristi dash.

Dodatno na dužinu misija (ukupno 3 misije) utiče i mnogo veća količina neprijatelja u arenama i plus više talasa sa progresivno jačim kombinacijama neprijatelja (npr. makljanje sa 2x Baron of Hell je kao dobar dana, ili Cyberdeamon i Doom Hunter, a zombiji, imps i oni vojnici sa štitovima su kao trava, svugde ih ima, samo Cacodemon i Pain elem. nema baš nešto često i mnogo).

A tek kako se igra iživljava sa Marauderima, razne kombinacije od skučenog prostora pa da ne spoilujem... .
Još su napravili da sama okolina dodatno oteževa, pregršt onih stacionirah zamki (koje te oštećuju) i u jednom delu čak i magla ... ZLO.
Nema nekih novih neprijatelja, samo ima jedan iritantni koji po meni je loše dizajniran i kvari slavni battle dance koji su tako lepo utanačili u Doom Eternal.

Spoiler za ......:
Spirit - uđe u demona, demon bude jači/brži, ne može da ga faltteruješ (stun) plus ne možeš weakpoint da mu uništiš, kad ubiješ demona moraš duha microwave beamom da spržiš inače uđe u sledećeg, a dok to radiš spor si i ako ima okolo nekog lagano te kolju.

Kreće se sa svim perkovima i svim pucama, tako da nije sad preteško ko je naučio da koristi pravo oružje u pravom trenutku i da ih brzo menaj sa Q (skraćuje se relaod, veći DPS) - bez toga neke bonus okršaje je nemoguće preći.
Ja za prvi prelaz krenuo na Hurt Me Plenty, mada ko je uvežbaniji može lagano da savlada i Ultra-Violence, uz tu i tamo težih/iritantnijih okršaja.

Realno sam DLC vredi u Deluxe verziji ako je na popustu, tj. sama cela igra vredi pare ko voli ovakve fast-pace pucačine sa dobrom muzikom .
Bila je Deluxe verzija na popustu za 54€ (Steam).
Sam DLC ne vredi 20€, više vredi Year One Pass jer treba videti šta se posle desilo u Part 2 .
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke