Prikaz jedne poruke
Stara 12.1.2019, 23:01   #119
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Jedan dodatak i ispravka za Sanskrit 10th - nakon što je neko zatražio Amiru na AudioScienceReview da napravi merenja kada je DAC prikačen na spoljno napajanje, Amir je to uradio i dobio dosta čistija merenja. Ja sam evo večras seo da proverim da li se to čuje na uvo i moram da kažem da se DAC čuje solidno bolje kada se napaja sa punjača za telefon nego sa PC-a. Ovako sa punjača zvuči baš primetno dinamičnije, bas više nije samo masivan a mekan već ima bolji udar i dubinu, a i visoki su čistiji.

Onaj generalni zvučni potpis koji sam opisao, da je bas malo masniji a visoki malo svetliji i dalje stoji, ali je to sada ipak sveukupno življe, dinamičnije i čistije - dovoljno da se podigne za jednu klasu i sada ga već nikako ne bih poredio sa Da2 i Idea kao što je bez dodatnog napajanja istina. Ovako sa napajanjem zvuči punije/dinamičnije i od Da3. Mislim da imamo izazivača za duel sa Topping D10 (kog nažalost nemam kod sebe) za vladara klase od oko 80€.

Mislim da SMSL nije ni trebao da omogućava rad samo na PC-u već da adapter bude obavezan i priložen u pakovanju, ili makar da u uputstvu naglase da je za max performanse potrebno dokupiti adapter - ovako su sebi samo medveđu uslugu učinili.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke