Prikaz jedne poruke
Stara 15.10.2011, 23:14   #10
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kojem brendu verovati?

Citat:
Nenad Zivic kaže: Pregled poruke
...upao sam u situaciju da mi lik kaze da nikako ne uzimam ASUS jer prave lose maticne ploce...
Eto ti recimo jednog primera jedne generalizacije i poprilicno loseg saveta jer je recimo ASUS izmedju ostalog poznat i kao jedan od najboljih proizvodjaca maticnih ploca i vodecih u tom segmentu i ako nesto ne valja u tim laptopovima najmanja je verovatnoca da to budu upravo maticne ploce posto cisto sumnjam da bi ASUS ugradio upravo svoje krs komponente i time duplo rizikovao svoju reputaciju - i kao proizvodjaca vrhunskih MB i kao proizvodjaca laptopova.

Kad pogledam specifikacije navedenih laptopova nekako bi moj glas po pitanju performanse-cena isao definitivno upravo ka ASUS-u jer su dati Lenovo i Toshiba po nekim pitanjima/komponentama bolji (nesto veci hard, vise memorije ili malo bolja graficka) ali ne toliko kolika je razlika u ceni dok je HP dosta skuplji pre svega zbog BD koji pitanje je koliko ce ti uopste trebati i ima HDD na 7200 rpm ali takodje i losiji procesor koji kompenzira napred navedene prednosti i samim tim ne opravdava razliku u ceni, narocito imajuci u vidu sto HDD i DVD mozes i da promenis ako pozelis a procesor ne mozes.
Dell nisam ni razmatrao jer je realno gledano najslabiji model ovde kod koga bih istakao jedino bolji HDD.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke