tema: [Mobilni telefon] Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)
Prikaz jedne poruke
Stara 3.8.2014, 20:24   #3
millanche
Član
 
Član od: 4.7.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Hongmi Redmi 1S (Red Rice 1S)

OPERATIVNI SISTEM:

Telefon je fabrički bio postavljen na MIUI v29.0, a preko OTA update-a nadogradio sam ga na MIUI v31.0. Kineski programi se lako brišu, mada ih ima u popriličnom broju. Ostao je samo jedan koji je sistemski i koji ne može da se izbriše, tačnije može, ali uz program. Njega sam za sad ostavio i fokusirao se na druge stvari. Rutovanje se lako radi na ovom telefonu, preko MIUI Recovery-a za nekoliko minuta. Tutorijal možete pronaći na MIUI forumu. Google aplikacije se lako instaliraju preko Mi Marketa. Instalirate program Google installer, i preko njega bilo koju Gugl aplikaciju koja vam treba. Imao sam manji problem da nateram Google Play da proradi, ali rešio sam ga tako što sam instalirao Google Play sa svim Google servisima, pa onda izbrisao Google Play i instalirao ga ponovo - i proradilo je. Dotle je samo izbacivalo. Moram i da napomenem da telefon kod Google aplikacija malo zna da laguje. Npr. kada pustim YouTube klip u landscape formatu, radi normalno dok ne kliknem na klip da izađe meni. U trenutku kada kliknem da izbaci meni, on secne, svaki put, kao da prešaltuje. Ili kada preko Google Play-a ulazim u aplikacije, od trenutka kada pritisnem na aplikaciju telefon zakoči, i onda sekundu-dve nakon toga uđe u aplikaciju. Nije ništa strašno, ali može biti iritantno. Ko je pratio drugu temu gde sam pisao da sam imao problem sa brikovanjem telefona - upozorenje, ukoliko ga brikujete JTAG uopšte nije jeftin. Prvo jedva sam našao nekog da mi unbrikuje, drugo dao sam 45e za to zadovoljstvo. Zato pamet u glavu i učite se na mojim greškama. Dovoljan je samo trenutak nepažnje.

BEŽIČNE KONEKCIJE:

Ovde ću biti kratak, nema tu mnogo šta da se kaže. Wireless radi odlično. Opet u poređenju sa mojim Samsungom i9100 mnogo bolje. Po čitavom dvorištu hvatam signal sa Telekom ADSL modema, koji je inače krš. Prenos podataka putem 3G sam kratko testirao, ali otvara kao munja. Bolje doduše u dvorištu nego u kući, ali opet sasvim pristojno s obzirom koliko su signali inače loši u mom kraju. Bluetooth sam testirao površno, i ono... bluetooth kao bluetooth, vrši posao. GPS navigaciju nisam testirao, samo GPS test da vidim koji broj satelita hvata (od 7 do 10) i koliko mu treba da fiksira. Otprilike minut za fiksiranje, i preciznost određivanja pozicije je ok. Da umetnem i žičanu konekciju - transfer podataka putem USB-a je standardno ok. Nikakvih problema na Windows-u 7 (64bit) i Windows-u 8.1 (64bit) sa drajverima ili bilo čime sličnim.

BATERIJA:

Baterija je 2000mAh. Od trenutka kada sam unbrikovao telefon napunjen je do 100% i svi ovi testovi su urađeni za manje od 24 sata. Trenutno je telefon na 42% nakon 19h 16m 11s na bateriji. Šta sam sve radio sa njim vidite u tekstu iznad. Osvetljenje je podešeno na otprilike 2/3 od maksimuma. Wireless je uključen najmanje 5-6 sati konstantno. Iskreno, ovo je fenomenalno s obzirom da sam čitao da ovaj model telefona ima problem sa pregrevanjem i kratkotrajnom baterijom. Izgleda da je lepo ispeglan ROM u međuvremenu dok sam ja kupio. Što se opreme za punjenje tiče - kabl i original Xiaomi punjač (1000 mAh) su dobrog kvaliteta, ali je zato nastavak koji mi je poslao Kinez za EU standard slabog kvaliteta. No zasad nebitno, najmanji je problem kupiti microUSB punjač.



ZAKLJUČAK:

Sami zaključite na osnovu moje recenzije. Neću uticati ni na čije mišljenje. Bio sam krajnje objektivan, i tu sam da odgovorim na pitanja potencijalnih kupaca. Moje mišljenje, ako nekog za kraj interesuje jeste... kratko sam testirao ovaj telefon jer je kupljen za poklon. Naravno, testiraću ga ja još nekoliko dana i u međuvremenu saznati još svašta nešto. Međutim, ako biste da kupite telefon u vrednosti od 15.000-16.000 dinara sa carinom + PDV, ovaj telefon je najtoplija preporuka. Kod nas u Srbiji, provereno kažem, telefon u ovom rangu nije moguće naći po toj ceni.

Poslednja ispravka: millanche (3.8.2014 u 21:21)
millanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku millanche na korisnoj poruci:
Crytek (6.8.2014), Filip89x (13.9.2014), JeSuis (18.11.2014), LoneWolf (5.12.2014), Mario Pavićević (9.8.2014), NjegovaWisost (16.12.2014), Sh0m1 (3.8.2014), todos (6.8.2014), zajchik (3.8.2014)