Prikaz jedne poruke
Stara 11.5.2016, 12:31   #52
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Preporuka distribucija za vaš kompjuter

Pokusavam da sastavim jednu praistorijsku kanticu. Zamolila me starija komsinica, kaze donela joj deca njihov stari pokvareni kompjuter, a ona bi da otkrije cari Interneta . Zamenio crknuto napajanje, dodao jos 512 MB memorije i sada imam: Sempron 3000+, 2x512MB ddr1, MSI K8MM3-V ploca, 80GB hdd i Radeon 9250.

Ideja je bila da instaliram Lubuntu da bih izbegao blagodeti koje donosi Win XP, virusi, antivirusi i ostale peripetije. Prvo sam probao Lubuntu 16.04 da butujem live sa usb-a, kada odaberem ono "Try lubuntu..." on se malo zadrzi na tom ekranu i onda mi izbaci neki tekst u vrhu ekrana (ali to prodje tako brzo da nema sanse da ga uhvatim) i zatim se pojave bele crtice/kockice u par vertikalnih linija na crnoj pozadini. Onda sam presao na 14.04 posto vidim da su mi speifikacije oko minimalnih za 16.04. I tu je bila ista prica, jedino sto je ekran ostao crn. Pretpostavio sam da me zeza Radeonka, pa sam butovao sa "radeon.modeset=0". Tako se podigne sistem, i deluje upotrebljivo (doduse na youtube mora rezolucija da se spusti na 240p da bi video isao tecno).

E sad ne znam, da li postoji neki driver za ovu Radeonku koji bih mogao da probam, ili da upisem "radeon.modeset=0" u GRUB i vozim tako? Moze i predlog za neki drugi distro koji bi bolje odgovarao ovoj "masini".
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke