tema: Xbox
Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2021, 17:19   #107
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Xbox

Kineskim smecem Baku Lemilica je neka Baku sirotinjska od 4500, a cipove sam skidao sa isto nekom Baku SMD duvaljkom od 8500. U sustini za ove stvari kojima se ja bavim ni ne treba nista bolje, bitno je samo imati kvalitetnu pastu za lemljenje i kalafonijum. Ovaj upgrade sam probao pre jedno 8 meseci i nije se dobro zavrsio jer sam imao neku pastu sa ebaya koja ni cemu nije valjala. Cipove sam porucio sa AliExpressa, ali se ispostavilo da Samsung moduli koji se zavrsavaju sa "F" nisu komatibilni sa modulima koji se zavrsavaju sa "M" (ti su u v1.0 i v1.1 plocama). Pa sam zbog toga morao da skinem module sa druge v1.0 ploce. U sustini lemljenje nije toliko tesko koliko mi se cinilo, pogotovo kada imas kvalitenu pastu za lemljenje. Postavis cip da nozice lepo nalegnu na padove na ploci, stavis dosta paste (Louis Rossmann style ) stavis tek tek malo kalaja na vrh lemilice i lagano vuces sa jednog kraja na drugi kraj cipa. Ako se desi da si stavio previse kalaja i na kraju se nozice spoje, onda ocistis lemilicu, umocis je u kalofonijum i onda zagrejes taj deo gde su nozice spojene i brzo povuces k'sebi. Moze se desiti da nekada nece hteti da se otkace ni iz vise pokusaja, ali samo trebaju zivci i kada tad ce popustiti (ko ima Hakko ili njima po kvalitetnu slicne lemilice ovih problema nece imati). Vidim da N64 Freak prodaje adaptere za CPU upgrade, mozda cu i to uraditi samo moram pronaci nekog ko ima BGA masinu.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
doctor (7.4.2021)