Prikaz jedne poruke
Stara 26.4.2019, 19:55   #13122
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pa pazi
Spoiler za spoiler za Kapatana:
Bio bi alternativni timeline da je nesto promenio.

Ali ajde da pretpostavimo da je vodio racuna i je sve sto je uradio u povratku i onako bilo sudjeno. Tj. da se povukao kao super heroj jer je zvanicno mrtav i da je bio sa Karterkom, i da se oprostio u drugom filmu ne znajuci u tom momentu da su vec proveli zivot zajedno.

U tom slucaju, misilm da nema kreacije paralelne stvarnosti. Tj. ostaje isti kontinuitet.
I tvoje objasnjenje pobija logiku samog filma. Ajmo redom:

Spoiler za captain america:
1. Svaki povratak u proslost dovodi do grananja timelinea ako se nesto sto je bitno za taj period promeni. Povrataka Stevea je itekako bitna stvar, i ako je odlucio da provede zivot u proslosti - to je novi timeline 100%.

2. Ako dolazi do grananja timelinea, Steve Rogers nikada nece biti zamrznut, nikada nece biti pronadjen u 2011. i nikada nece ucestvovati u Avengers inicijativi 2012. pa nadalje. Dakle sve ono sto je nas Steve preziveo se novom Steveu nece desiti.

3. Ako se to nije njemu desilo, on ne moze biti 2023. na onoj klupi da caska sa Semom i da mu da stit, osim ako nema nacin da putuje i kroz paralelne univerzume u okviru razlicitih timelinea sto nigde nije spomenuto.

4. Sta se desilo sa Captain Americom koji je vec bio u proslosti u koju se nas Steve vratio? Zadavio ga i bacio u reku? Videli smo da time travel o ovom univerzumu ne funkcionise tako da se spajas sa svojim past-selfom, vec je itekako moguca interakcija.



Ja sve mogu da svarim ali ovo je toliko zbrzano i prosto ne mogu da verujem da su to odradili na ovakav nacin. Bukvalno je sve paradoks do paradoksa ma koliko neko to pokusavao da objasni.

Ili sam ja malouman i neko pametniji ima jos bolje objasnjenje jer ovo playerovo ne pije vodu.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke