Prikaz jedne poruke
Stara 16.2.2020, 14:52   #1
David99
Član
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Beograd / Leskovac
Poruke: 132
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Saveti za nadogradnju

Ćao ljudi, evo mene posle dužeg vremena.
Mašina mi je pre nešto manje od mesec dana napunila 3 godina, a još uvek nije podmlađivana tako da počinje da pokazuje znake slabosti, a i menjaju se potrebe.
Konfiguracija je fabrička iz Win wina:
I3 6100
XFX RX460 2gb
8gb DDR4 2133mhz
1 tb HDD, WD.
Najobičnije kućište i napajanje (Kinez dakle).

Počeo sam dosta da fotkam i da sređujem raw fotke u Lightroom-u, a od igrica igram samo F1 i LOL. Sve to u FullHD rezoluciji, ne planiram skorije da prelazim na 4K.

Poslednju ediciju F1 mogu da igram maks na medium podešavanjima s pristojnim FPS-om (40-80).
Lightroom radi jako čudno, vrlo retko se desi da je to "smooth" iskustvo.

Šta prvo nadograditi? Kontam da mi je SSD "must" i da to moram da uzmem što pre.
Mislim da bi mi 240gb bilo dosta za te najbitnije programe, sistem i jednu 2 igrice, ili da idem na 480gb?

Da sklonimo to sa strane i recimo da bih izdvojio 200e, maksimalno 250. Šta biste vi uradili? Znam da Lightroom jede ram, ali isto tako znam da mu je i potrebna procesorska snaga. Vidim da su pale cene polovnim i5 i i7 šeste i sedme generacije, a ne bih prelazio na Ryzen sem ako nije neophodno (i dosta bolje).

Svaki predlog je dobrodošao kao i pitanje, ako sam nešto izostavio. Unapred hvala svima!😊


Sent from my MI 8 using Tapatalk
David99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke