Prikaz jedne poruke
Stara 7.9.2010, 20:52   #1
izuzetan
Novi član
 
Član od: 30.5.2008.
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Jel zna neko da popravlja kompjutere?

Imam problem sa kompjuterom. Kad se ugasi ne moze da se lako upali pa ga zato nikad ne gasim ali danas je nestalo struje. Jedno "50" puta sam ga palio ali cuje se samo dva duga BIIIIIP jedan za drugim (prvi je dublji ton a drugi je piskaviji) i ventilator procesora se okrece non stop najbrzom brzinom a monitor ne dobija nikakav signal kao da nisam ni upalio racunar, a hard malo kao krene pa nista. I tek nakon "51" paljenja uspeo je da podigne sistem i da radi. Sad se plasim da slucajno ne nestane opet struja pa opet da imam tih problema.

DA LI NEKO ZNA U CEMU JE PROBLEM??? Znaci cuju se dva duuuga zvuka. A evo sad radi ok. A da po nekad se sam od sebe restartuje racunar ali to se javljalo jos i kad sam ga kupio od samog pocetka. A kad se restartuje nikad se ne desi da se ne podigne sistem iz prve vec samo kad se ugasi onda imam tih problema. I da, kad se ugasi pa ako ga upalim u roku od minut dva nema tih problema jedino kad duze vreme komp stoji ugasen onda. I imam utisak da sam provalio u cemu je caka, na primer kad ga upalim i nece da digne sistem onda ga pustim da radi tako jedno 5 do 10 minuta da se zagreje malo komp pa onda ga ugasim i zatim odma upalim i izgleda da onda pali iz "prve" . Medjutim naravno sve to me nervira pa ako moze neko da kaze u cemu je problem? Menjao sam napajanje isto, menjao sam memoriju isto, izbacio sam graficku isto, otkacinjao sam rezac i dvd citac isto, menjao sam kuciste isto (mislio sam da nesto sa onim mehanizmom za paljenje nije u redu) jer sam posudio slican komp od druga pa sam menjao komponente ali na kraju isto!!! Ostaje samo ploca i procesor da nesto nije u redu. Pitam se kakvi su to nepouzdani procesori i ploce danas izgleda da se danas proizvode masovno i to jaaaako losi procesori i ploce pa onda ko kakve srece ima da kupi. Ja sam ranije imao pentijum 1 ali nikad mi se nije ni restartovao a kamo li da imam problema sa paljenjem. I sad da ga skinem sa tavana i da oduvam prasinu ima da upali iz prve. Izgleda da se takvi pouzdani racunari vise ne prave.

Poslednja ispravka: izuzetan (7.9.2010 u 21:02)
izuzetan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke