Prikaz jedne poruke
Stara 17.8.2015, 22:24   #18
BeliTigar86
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 73
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kurs za Programske Jezike

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Nije drzak odgovor već realan... Jer da bi uopšte mogao da se baviš programiranjem ne možeš da naučiš samo sintaksu jezika i ćao zdravo, već moraš da naučiš da razmišljaš tako, jer važe drugačija pravila koja su postavljena samom arhitekturom računara.

Ne postavlja se pitanje poznavanja računara kao da znaš da ga rastaviš, sastaviš, upotrebiš ovaj ili onaj program, već poznavanje kako se u memoriji predstavljaju celi brojevi, brojevi decimalnim zapisom, kako je organizovana memorija u računaru i slično... Posebno ako uzmeš da radiš neki jezik gde ti moraš da vodiš računa o memory managementu.

E sad, naravno postoje ljudi koji jedva čekaju da se okite nekim kursom i da nauče programiranje jer su čuli da je to do jaja plaćeno i u celu priču ulete na bum tras... Onda dolaziš u situaciju da imaš ograničeno znanje, jer nemaš dobru osnovu i da radiš samo zanatske stvari, koje niko normalan neće da ti plati preko 300,400 evra.

I da, kompjuter se piše bez i

Mogao si to odmah da napises sve u svemu nisam ovde da bi se raspravljao i pametovao tebi hvala na savetu ali to za kurseve nisam izmislio ja vec drugi pisu,naravno svi mi upadamo u zamku jer nas vreme jede i brzo se zivi tako isto ljudi oce brzo da dodju do para,a drugo lepo sam ja rekao da se mora biti expert za matematiku ako zelis da se bavis IT industrijom ali ovde su me neki ubedjivali u suprotno i govorili da to nije bitno,citajuci tvoj post to se vidi tako da....sve je dalje prazna prica.
BeliTigar86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke