Prikaz jedne poruke
Stara 26.10.2012, 2:06   #80
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Da li će WINDOWS za koju godinu ispasti iz igre ?

Pa dobro razumem ja da je on otvoren. Hajde da zamislimo da je otvoren i da ga koristi 90% ljudi ,kao sto koristi Windows ,zar to ne bi znacilo da je lak i busan? Sta bi radili tvorci virusa sa otvorenim sistemom ,ako su napravili toliko gamadi za `zatvoren Windows` ? Evo da se stavimo u poziciju ,da svi koriste Linux. Da li bi onda ljudi presli na Windows ,jer eto koristi ga 1% ljudi ,pa se na njemu ne prave virusi ? I opet se sve svodi na legalnost. Pa hajde onda da niko ne koristi nelegalne igrice ,jer i one se placaju (a znamo za torrentijadu), pa da budemo fer i posteni. Koristiti Linux i Wine mi bas ne pije o legalnosti. Cak je i Ousburne rekao : `Samo da mi radi ona lista igara sa Wine`. To za prodavnice sto si rekao i firme je cista istina. Slazem se da koriste Linux u prodavnicama za kucanje racuna (to sam i licno video) ,da ne moraju da kupuju MS ,ali opet ispada da je to jedini argument Linuxa... Uostalom ,zasto onda po istom sistemu Mac OS ima veci broj korisnika ,kad se i on prakticno placa, sa sve hardverom ? Cak i da je bas ultra mega giga bitna cena ,negde gore sam procitao da `Za Linux ne treba platiti 100 US` ,izgleda da nije problem baciti 1000 evra na hardver ,ali jeste 100 US za 1 Windows ,koji platis 1x u 5 godina ...
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke